Fatih Karagümrük Düşme Potasındaki Göztepe’nin Konuğu

Süper ligin son dönemlerinde aldığı olumsuz sonuçlar ve ayrılık dedikodularının artmasıyla birlikte Fatih Karagümrük üst üste 3. Yenilgiyi almalarının ardından İtalyan teknik direktör ile yollarını ayırma kararı aldı ve genç teknik adam FrancescoFarioli ile yollarını ayırdı.

Küme düşme potasında bulunan Göztepe ise son dönemde tam form tuttu denilirken küme düşme hattından rakibi Çaykur Rizespor karşısında deplasmanda aldığı 3 – 1’lik mağlubiyetin ardından son milli aranın ardından yakalanan form kaybedildi ve son milli aranın ardından ilk mağlubiyetini aldı.

Göztepe’nin ev sahipliğinde iki takım daha önce 8 maçta karşı karşıya gelmişti. Göztepe iç sahada Fatih Karagümrük karşısında oynadığı 8 maçtan 4 tanesini kazanmayı başarmıştı. Bu 8 maçın 2 tanesinde konuk ekip Fatih Karagümrük galibiyet ile ayrılırken 2 maç ise beraberlik ile sonuçlandı.

Küme düşme hattındaki Göztepe 16 maçta 3 galibiyet alırken 5 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 8 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. İzmir temsilcisi toplamış olduğu 14 puan ile 17. Sırada yer alıyor. Konuk ekip Fatih Karagümrük ise 16 maçta 6 galibiyet elde ederken 4 maçtan beraberlik ile ayrıldı ve 6 maçtan da mağlubiyet aldı. Toplamış olduğu 22 puan ile süper ligin 11. Sırasında yer alıyor.

Fatih Karagümrük’te İtalyan teknik adamdan boşalan teknik direktörlük koltuğuna henüz hangi teknik adamın geçip geçmediği hakkında bir açıklama yapılmasa da hem yerli hem de yabancı bazı adaylar ile görüşmeler yapıldığı yerli bir ismin göreve gelme ihtimalinin bulunduğu ifade edildi.

Göztepe Son Dönemde Saha İçinde Yükselişe Geçti

Göztepe son milli ara sonrasında Kayserispor, Fenerbahçe, Gaziantep FK ve Çaykur Rizespor ile karşı karşıya gelmiş 1 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile sahadan ayrılarak ilk yarının bitmesine 3 hafta kala formunu arttırmıştı.

Son dönemde yükselişe geçen Göztepe elde ettiği saha içi başarılar ile hem taraftarının hem de futbol severlerin beğenisini alsa da süper ligde ilk haftalarda hatta ilk devrenin önemli bölümünde alınan olumsuz sonuçlar sebebiyle küme düşme potasından çıkıp bu hattan uzaklaşabilecek mi yoksa tekrar küme mi düşecek hala bir şey söylemek imkânsız.

Göztepe kadrosuna baktığımızda bazı yetenekli ve temiz ayakların bulunduğunu söylemek yanlış olmaz fakat kadroda bulunun oyuncuların çoğunluğu süper lig kalitesinde oyunculardan oluşmuyor bu da saha içinde istenilen başarıların alınmasını engellerken bu oyuncu grubunu bir araya getiren teknik direktörde Nestor El Maestro değildi.

Genç teknik adamın elindeki kadroya devre arasında istediği takviyeler yapıldığı takdirde küme düşme hattından uzaklaşabilir. Dönem dönem sergilenen performanslar ise bu takımın süper ligde yoluna devam edebileceğinin referansı olabilir.

Fatih Karagümrük Teknik Direktörünü Belirlemedi

Son dönemde üst üste alınan 3 maçlık mağlubiyet serisinin ardından Fatih Karagümrük genç teknik adam Francesco Farioli ile yollarını ayırdı ve henüz yeni teknik adamını açıklamadı.

Hem yerli hem de yabancı bazı adayların olduğu konuşulurken takımdaki en büyük sorunun yabancı sınırında sahaya çıkacak isimlerin belirlenmesi demek hiç yanlış olmaz. Fatih Karagümrük sahaya 3 yerli isim sürmekte zorlanan bir ekip.