Fatih Karagümrük Davide Biraschi ile Yeniden Anlaştı

Fatih Karagümrük; 2021 – 2022 sezonuna İtalyan teknik adam Francesco Farioli ile başlamıştı. Fakat, bilhassa ilk devrenin sonlarına doğru alınan kötü sonuçlardan dolayı genç teknik adam ile yollar ayrılmıştı. Yerine bir dönem Fenerbahçe’de de yardımcı antrenör olarak çalışan Volkan Demirel getirildi.

Fatih Karagümrük; bilhassa Volkan Demirel’in gelişinin ardından ligde üst üste galibiyetler almaya başladı. Sezonu Avrupa’ya katılan takımlar ile benzer bir puanda bitirdi. Ancak, Fatih Karagümrük; önümüzdeki sezon yoluna Volkan Demirel ile devam etmeme kararı aldı. 41 yaşındaki teknik adamın yerine Andrea Pirlo getirildi. Herkes, Andrea Pirlo’nun önümüzdeki sezon Fatih Karagümrük’te yapacaklarını merak ediyor. İstanbul temsilcisi; önümüzdeki sezonun kadrosunu oluşturmaya da devam ediyor.

İtalyan Oyuncu Önümüzdeki Sezon Fatih Karagümrük Forması Giyecek

Fatih Karagümrük; Süper Lig’in iddialı takımlarından birisi! Önümüzdeki sezon ilk beş içerisinde yer almak isteyen İstanbul temsilcisi; kadrosunu hem yerli hem de yabancı isimlerle takviye etmeye çalışıyor. O isimlerden birisi de Davide Biraschi oldu. İtalyan oyuncu; geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında kiralık olarak Fatih Karagümrük kadrosuna katılmıştı. Bonservisi Genoa’da bulunan isim; ortaya koyduğu performans ile taraftarlardan geçerli not almıştı.

Fatih Karagümrük yönetimi; teknik direktör Andrea Pirlo’nun onayını da alarak Davide Biraschi’yi bir yıl daha kiraladı.

Davide Biraschi Kimdir?

2 Temmuz 1994 tarihinde İtalya’nın Roma şehrinde dünyaya gelmiştir. 1.82 boyundaki oyuncu; hem stoper hem de sağ bek olarak forma giyer. Genoa ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecektir.

Davide Biraschi; 2013 ila 2015 yılları arasında Grosseto kulübünde forma giydi. 2015 – 2016 sezonunu Avellino’da geçirdi. 2016 yılının Ağustos ayında 1 milyon 600 bin Euro karşılığında Genoa’ya transfer oldu. İtalyan kulübünün formasını uzun süre giydikten sonra geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Fatih Karagümrük’e transfer oldu.

Davide Biraschi; kariyeri boyunca 258 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda üç gol atıp altı asist yapmayı başardı. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezon Fatih Karagümrük formasıyla 16 maça çıktı. Bu maçlarda bir asist yaparak sezonu tamamladı. Davide Biraschi’nin Fatih Karagümrük’e çok şey katacağı tahmin ediliyor.

Emir Tintiş’in Performansı Merak Ediliyor

Fatih Karagümrük; yeni sezon öncesinde ilk olarak Emir Tintiş’i kadrosuna kattı. 12 Ocak 2004 tarihinde Edirne’de dünyaya gelen oyuncu; 2017 yılının Eylül ayında Galatasaray altyapısına transfer oldu. Birkaç sezondur U19 takımında forma giyiyordu.

Emir Tintiş; Galatasaray ile olan sözleşmesinin sona ermesi sebebiyle takımdan ayrıldı. Galatasaray‘ın kendisine yapmış olduğu teklifi beğenmedi. Kendisini isteyen Fatih Karagümrük ile anlaştı. 1.87 boyundaki oyuncu; alt yaş gruplarındaki performansıyla göz doldurmuştu. Hem sol bek hem de sol kanat olarak forma giyen ismin önümüzdeki sezon süre alıp alamayacağı belirsizliğini koruyor.