Falcao’ya İlişkin Karar Alındı

Galatasaray’da uzun süre boyunca sakatlığı bulunan ve sarı kırmızılı takıma beklediğini vermeyen yıldız isim. Trabzonspor maçında sarı kırmızılı formasına tekrar kavuştu. Falcao, süper Lig’in 16. Haftasında oynanan ve 0-0’lık beraberlikle sonuçlanan Antalyaspor maçında yeniden sakatlandı. Kolombiyalı golcünün 6 maç daha kaçırması bekleniyor. Bu gelişmelerin ardından sarı kırmızılı yönetim futbolcu için transfer kararı verdi.

Sarı kırmızılı takıma geçen sezon gelen ve 1.5 yılda toplam 9 milyon Euro’yu cebine koyan Kolombiyalı golcü bu süreçte sadece 31 maçta oynarken 32 maçta sakatlığı sebebi ile yer almadı. Futbolcunun oynamadığı maç sayısı oynadığı maç sayısını geçti. Yıldız futbolcunun transfer edilmesinin ardından kendisinden büyük bir beklenti vardı. Beklentileri karşılayamayan Falcao’nun Antalya maçındaki sakatlığı bardağı taşıran nokta oldu.

Falcao’nun Galatasaray’daki Sakatlık Karnesi

Sezon                       Sakatlık                           Kaçırdığı Ma.

2019- 2020      Aşil Tendon Sakatlığı                  12

2019- 2020      Uyluk Sakatlığı                           4

2019- 2020     Adale Çekmesi                          7

2020- 2021     Uyluk Derilmesi                         7

2020- 2021     Uyluk Sakatlığı                          ?

Sarı kırmızılı takımda en kritik maçlarda yer alamayan Falcao’dan yönetim ara transfer döneminde kendisine takım bulması istenecek. Kolombiyalı futbolcu kesin olarak takımdan gönderilecek.

Falcao ABD’ye Mi Gidiyor?

Falcao, süper Lig’in 16. Haftasında oynanan ve 0-0’lık beraberlikle sonuçlanan Antalyaspor maçında yeniden sakatlandı. Kolombiyalı golcünün 6 maç daha kaçırması bekleniyor. Bu gelişmelerin ardından sarı kırmızılı yönetim futbolcu için transfer kararı verdi.

Galatasaray’ın biletini kestiği Falcao’nun en ciddi talibi ise Inter Miami oldu. Galatasaray, devre arasında kulübe resmi teklif gelmesi halinde Falcao için bonservis bedeli talep etmeyecek.

Transfer döneminde yeni oyuncu alabilmesi için elindeki kontenjanı açması gereken Galatasaray, bunun için Radamel Falcao’nun transferini gerçekleştirmek istiyor. Yüksek ihtimalle ABD takımı olan Inter Miami’y transfer edilmesi bekleniyor. Ayrıca bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Jesse Sekidika’nın da kiralanmasına kesin bir göz ile bakılıyor.

Ayrıca stoperlerden Christian Luyindama ve Marcao haricinde bir oyuncuya yüksek bir bonservis bedeli teklif edilmesi halinde değerlendirmeye alınacağı belirlendi. Edinilen son bilgilere göre, ikinci yarıda Fernando Muslera’nın yeniden takıma katılacağı varsayılacak.

Takım yıldız kalecisi Muslera sakatlığı nedeni ile bir süredir takımdan ayrı kaldı fakat Ocak ayının ilk haftalarında takıma tekrar katılması bekleniyor. Muslera’nın hala kadroda sayılması ile birlikte sarı kırmızılı takım, en az iki yabancı futbolcunun gönderilmesinin hedeflendiği bilgisine ulaşıldı.