Falcao

Falcao Kolombiya’nın Gündemine Oturdu

Kolombiyalı sporcu Radamel Falcao, kendi ülkesinin gazete manşeti oldu. En son İttifak Holding Konyaspor ile karşı karşıya gelen Galatasaray ekibinde, ilk 11’de yer alan yetenekli sporcu, yeşil beyazlıların kalesine gönderdiği topla en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

Konyaspor’a karşı atmış olduğu golle Kolombiya basınına bomba gibi düşen yetenekli sporcu, tecrübesiyle tüm dünyada da konuşulan isimlerden biri oldu.

Sarı kırmızılı yönetimin sezon başında Monaco’dan transfer olarak almış olduğu Radamel Falcao, birinci sezonda yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle istenilen performansı gösterememişti.

Fakat sakatlığının üstesinden gelen tecrübeli oyuncu, Ankaragücü mücadelesi ile sarı kırmızılı formasına kavuşmanın heyecanını yaşayarak, kendisinden beklenen performansı kısa sürede göstermeyi de başardı.

Ankaragücü mücadelesi ile formasını giyen oyuncu, yer almış olduğu son 3 maçta, toplamda 4 kez filelere topu gönderme başarısını gösterdi.

İttifak Holding Konyaspor ile edilen mücadelenin ardından Süper Lig’de gol sayısını da 5’e çıkarmış oldu. Lig haricinde, Ziraat Türkiye Kupası mücadelelerinde ise 1 kez meşin yuvarlağı ağlara göndermeyi başardı.

Kaplan Kükredi

33 yaşında olan tecrübeli sporcu, kendi ülkesinin de manşetlerine konu oldu. Kolomniya gazetelerinde yer alan forvet mevkii oyuncusu için “Kaplan Kükredi” ifadesi kullanıldı.