Falcao

Falcao Avrupa’nın Gündemine Oturdu

Sezon başında sarı kırmızılı ekibe katılan Kolombiyalı yıldız oyuncu Radamel Falcao, 70 metrelik koşusu ile İspanya’nın gündemine oturmayı başardı.

Galatasaray ekibinin sezon başında anlaşmış olduğu Kolombiyalı yıldız oyuncu Ramadel Falcao, 70 metrelik koşusu ile İspanya’nın gündeminde ilk sıraya yerleşmeyi başardı. Denizlispor ile yapılan mücadelenin son anlarında adeta depar atarak kusursuz bir defans oyunculuğu sergileyerek herkesi kendisine hayran bıraktı.

Sezon başında aslana katılan Radamel Falcao, ilk süreçte beklenilen performansı gösterememiş olsa da, Kolombiya’nın yıldız ismi Falcao kim olduğunu kanıtlamanın izini sürüyor.

Özellikle de sarı kırmızılı ekibin son mücadelesi olan Denizlispor maçında göstermiş olduğu performans ile, hem yönetimi hem de Avrupa’yı şaşırtan defans oyuncusu, mücadelenin son dakikalarında resmen atağa geçti. Yapmış olduğu defansif pres ile Avrupa’daki İspanya basınını da kendisine yönelten yıldız sporcu için atılan manşetler arasında ise “Galatasaray için büyük fedakarlık yaptı” dünyanın gündemine oturdu. Manşeti atan ise AS gazetesi oldu.

Yetenekli ve tecrübeli oyuncunun Denizlispor mücadelesinde 70 metreden gelen defansına ise özel olarak vurgu yapıldı.

13 Maçta 5 Gol

Galatasaray formalı 33 yaşındaki yetenekli futbolcu, sarı kırmızılı formada 13 maçta yer aldı ve 5 kez de topu filelere gönderme başarısını gösterdi.