Fabio Borini Son Performans Değerlendirmeleri

Fabio Borini İtalyan futbolcu henüz 30’lu yaşlarının başlarında olmasına rağmen Fatih Karagümrük futbol kulübünde başarılı bir performans sunuyor. Süper Ligin henüz 11. haftasında takımının ön plana çıkmasını sağlıyor. Fatih Karagümrük futbol kulübünde yüksek gol performansı ile ön plana çıkan Borini 7 farklı gol atarak sıralamada ön plana çıkan isimler arasında yerini aldı. Borini takıma dahil edildiğinden beri Fatih Karagümrük futbol kulübünün de başarısı bir anda yükseldi. Fenerbahçe ile oynamış olduğu son karşılaşmada iki farklı gol ve bir asisti ile ön plana çıktı.

Fenerbahçe’nin Yıldızı Parlıyor!

Alanya ile yapılan mücadelede henüz ilk haftada, Ankaragücü ile yapılan mücadelede ise henüz 3. haftada iken rakiplerini elemeyi başarandı. Borini 4 farklı maçta sessizliğini korumuştu. Hücum mevkiinde performansını sergileyen Fabio Borini Fenerbahçe ile yapılan karşılaşma sonrasında performansı ile göz doldurmayı başardı. Henüz 16. dakikada iken attığı gol ile takımını şahlandırdı. Akıllara kazınan üstün performansında üstelik 8. dakikaya henüz ulaşılmışken asist yapma fırsatı da buldu.

Fatih Karagümrük futbol kulübü adına takımı da popüler hale getiren Borini takım içi bireysel performansıyla her ne kadar çabalasa da puan alabilmesi ve takımın yükselebilmesi için bu yeterli olmadı. Fakat müsabaka sırasında ortaya koyduğu başarısı ve mücadelesi Türk ve dünya basınından herkesin zamanla büyük ilgi odağı oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 11. Haftasında İddiasını Ortaya Koydu!

Borini 2008’den beri görülmeyen bir başarıyı Fatih Karagümrük spora sunmuş oldu. Takım galibiyet kazanarak 17. sırada yerini alabildi. Ünlü futbolcu geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe ile oynanan maçta başarılı performans sergilese de 5-4 mağlubiyet ile oyunu kaybedildi Fakat takım oyunu olan bu maçta en yüksek ve ilgi çekici performansı sunan isimler arasında yerini alarak akıllara kazındı. Fatih Karagümrük Spor’un popüler ismi olan İtalyan futbol oyuncusu Fabio Borini oyunun başında İstanbulspor ile yapılacak müsabaka öncesinde bir sakatlık yaşamıştı. Bundan dolayı son dakikalarda maçın ilk 11 kadrosundan çıkarılması kararı alındı.

Futbolcunun başarısı yine göz dolduruyor. Bu sezon içerisinde henüz yeni başlanmış olmasına rağmen 6 farklı oyunda 3 gol atarak takımın performansını da şahlandırdı. Geçtiğimiz hafta Ümraniyespor ile oynanan Spor Toto Süper Lig maçında rakibi 3-1 mağlup etme fırsatı yakaladı. Takım olarak Spor Toto Süper lig’in 11. haftasında karşı karşıya gelinen maçta başlangıç umduğu gibi gelişmese de maçın sonucu Fabio Borininin attığı son gol ile takımı şahlandırdı ve ön plana çıkardı. Ümraniyesporun attığı gol ile başlayan maç 8. dakikada karşı atak ile 1-1 durum eşitlemesi yaşadı. Maçın sonlarına doğru 90. dakikada ise Fabio Borini 3. golün atılmasını sağlayarak maçın kazanılmasındaki son vuruşu profesyonel bir şekilde gerçekleştirdi.