EURO 2020’NİN KÜRESEL SPONSORU TİKTOK

Futbolseverlerin heyecanına ortak olmak isteyen TikTok, EURO 2020’ye sponsor oldu. UEFA EURO ile ortaklık kuran ilk dijital platform olan TikTok, turnuva zamanı futbol aşıklarına bu heyecanı paylaşmaları için güzel bir ortam yaratmak istiyor.

Son zamanlarda dünyada giderek ünlenen ve yaklaşan 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok uygulaması, kullanıcılarını kısa video yapmalarını sağlayan bir sosyal medya platformu.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), 2021 yazında düzenlenecek olan Avrupa Futbol Şampiyonası’nın küresel sponsoru olduğunu ilan etti. Futbol tarihinde ilk kez bir dijital medya platformu, EURO 2020’nin küresel sponsoru oldu. TikTok, bu iş birliği ile turnuvanın heyecanını sosyal medyada taşımak istiyor.

2020 senesinde düzenlenecek EURO 2020, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 ertelendi. Bu sene 11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek EURO 2020 müsabakaları 12 ülkenin ev sahipliği ile gerçekleşecek.

UEFA Pazarlama Direktörü Guy – Laurent Epstein yaptığı açıklamaya göre UEFA ve TikTok önümüzdeki aylarda dünyanın dört bir yanındaki futbol severlere için eşsiz bir deneyim yaşamaları için çalışmalara başlayacakları ifade edildi.

TikTok sayesinde futbol taraftarlarının dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan EURO 2020’ye bağlantı kurmalarını ve turnuva coşkusunu paylaşmalarını sağlayacak eşsiz ve en yeni bir deneyim sunulması amaçlanıyor.

Turnuvanın başlamasına yakın futbolseverler için TikTok uygulamasında UEFA EURO 2020 hesabı açılarak, şampiyonaya özel etkileşimli efektler, hashtagler, TikTok LIVE yayınları ve özel ses efektleri birçok yeni içerik oluşturulacak.

Futbol Hashtag’i 70 Milyar Görüntülendi

TikTok’un EURO 2020’nin küresel sponsor olmasının en büyük nedenlerinden biri de uygulama içerisinde kullanılan #football hashtaginin dünya genelinde 70 milyar görüntülemeye ulaşmış olması. Tiktok’un AB ve İngiltere CEO’su Rich Waterworth yaptığı açıklamada, uygulamada futbol içeriğinin giderek popülerleştiğini ve oldukça dikkat çekici hale geldiğini ifade etti.

Euro 2020, Pandemi Nedeniyle 2021 Yazına Ertelendi

2020 senesinde düzenlenecek EURO 2020, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 ertelendi. Bu sene 11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek EURO 2020 müsabakaları 12 ülkenin ev sahipliği ile gerçekleşecek.

Şampiyonanın Gerçekleşeceği Ülkeler

Azerbaycan, Romanya, Macaristan, İskoçya, Danimarka, İspanya, İtalya, Hollanda, Rusya, Almanya ve İngiltere, EURO 2020’ye ev sahipliği yapacaklar ülkeler arasında. EURO 2020 müsabakaları ise; Budapeşte, Münih, Dublin, Bilbao, Glasgow, Londra, Bükreş, Amsterdam, Kopenhag, Saint Petersburg, Bakü ve Roma’da gerçekleşecek.