EURO 2020’DE SON 3 MAÇ

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de son 3 maç geldi ve çattı. Oldukça heyecanlı, sürprizli ve merak edilen maçları izlediğimiz uzun bir tunurvada artık finale doğru sadece üç maç kaldı. Yarın akşam, 6 Temmuz Salı akşamı ve 7 Temmuz Çarşamba akşamı oynanacak olan yarı final maçlarının ardından EURO 2020’de final maçı 11 Temmuz Pazar günü oynanacak.

11 Haziran Cuma günü başlayan bu heyecanlı turnuva gün be gün heyecanı katlayarak devam etti. Grup maçları, son 16 tur ve çeyrek final maçları derken bir bir takımlar elendi ve başarılı takımlar yarı finale kadar yükselebildi.

EURO 2020’DE YARI FİNALİSTLER

Belçika, Almanya, Fransa ve Portekiz gibi takımlar çeyrek finallerde bir bir elendiler. Beklenmedik elenmeler ve maç sonuçlarını izlesek de en nihayetinde son 4 takıma yükselen milli takımlar ile iki gün yarı final maçlarını izleyeceğiz.

Tüm yarı final maçları ve 11 Temmuz Pazar günü oynanacak olan final maçı İngiltere’de yer alan Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanacak. Özellikle yarı finalistlerden biri olan İngiltere kendi ülkesinde, kendi stadında ve kendi taraftarları ile maça çıkacağı için oldukça şanslı bir konumda yer alıyor.

Londra’daki Wembley Stadı’nda oynanacak olan hem yarı final hem de final maçına 60 bine yakın seyirci alınması planlanıyor. Görkemli ve taraftarların heyecanı ile dolacak olan Londra’daki Wembley Stadı’nda EURO 2020 heyecanına yakışır son üç maç oynanacak.

İlk yarı final maçı İtalya ve İspanya arasında oynanacak. İtalya 1968 yılında turnubvada kupayı kazandığı günden bu yana finale kadar yükseldiği yıllar olsa da bir türlü ikinci kez turnuvada kupa sahibi olamadı. İtalya ikinci kupasını arayacak.

İspanya’da dördüncü kupası için yarı finalde ter döküp finale yükselmek istiyor.

EURO 2020’DE İNGİLTERE FARKI

İngiltere milli takımı EURO 2020’de kupaya çok yaklaştı. Eğer finale yükselir ve oradan da kupayı kazanırsa İngiltere ilk kez turnuvada kupayı kazanmış olacak. Kendi evinde, kendi taraftarları ile maça çıkacağı için oldukça şanslı olan İngiltere finale yükselmek istiyor.

Danimarka milli takımı da 1992 yılında kazandığı turnuva kupasını ikinci kez kazanmak için İngiltere karşısında ter dökecek.