Euro 2020’de Ölüm Grubunda Macaristan’a Veda; 2-2

Avrupa Futbol Şampiyonası tüm hızıyla devam ederken grup maçlarında son haftaya gelindi. Ölüm grubu olarak geçen EURO 2020 F grubu, nefes kesen karşılaşmalara sahne olurken son grup maçında Almanya ile Macaristan’ı karşı karşıya getirdi. Ölüm grubu içerisindeki Portekiz, Almanya ve Fransa karşısındaki en zayıf halka olarak görülen Macaristan, Almanya karşısında 2-2 skorlu beraberliği elde etmiş olsa da turnuvadan elenmekten geri duramadı. Allianz Arena Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmada toplam 4 gol sesi duyulurken ilk gol sesi Macaristan’dan geldi.

Heniz 11. Dakikadayken Szalai’nin gol sesi Macaristan’a umut verse de Almanya’dan Havertz’in 66. Dakikadaki atağı skoru 1-1 eşitliğine getirdi. Schafer’in hemen arkasından gelen 68. Dakika golü skoru 2-1 haline getirip Macaristan’ı ön plana çıkarsa da Goretzka’dan gelen gol sesi dengeleri değiştirerek tekrar eşitliği sağladı. Başka gol sesi duyulmazken 2-2 skor tablosu ile takımlar sahadan beraberlik ile ayrıldılar. Diğer taraftan birer puanı alan takımlar EURO 2020 F grubundaki sıralamada da son dengeleri oluşturdular.

Macaristan – Almanya Karşılaşma 11’leri

Ölüm grubundan Almanya ile Macaristan’ın karşı karşıya geldiği EURO 2020 F grubu son grup karşılaşmasında formalarında ter döken isimler ise şu şekildeydi;

Almanya: Neuer, Ginter, Hummels, İlkay, Kroos, Gosens, Gnabry, Rudiger, Kimmich, Havertz, Sane

Macaristan: Gulacsi, Szalai, Fiola, Botka,nagy , Sallai, Szalai,orban , Nego, schafer kleinheisler

Macaristan – Almanya Karşılaşma Sonrası F Grubu

Ölüm grubunda son hafta grup maçları oynandı. Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı devam ederken EURO 2020 F grubundaki son dengelerde kendisini belli etti. F grubundaki tüm takımların son karşılaşmaları beraberlik ile sonlanırken her takım birer puanını hanesine yazdırmayı başardı. Fransa, rakiplerine fark atarak 2 beraberlik ve 1 galibiyet ile EURO 2020 F grubu sıralamasında zirvede yer alırken Almanya 4 puanıyla Fransa’yı takip etti.

Averaj farkıyla aynı puana sahip Almanya’yı bir alt sırada takip eden Portekiz’i ise toplam 2 beraberlik puanıyla Macaristan takip etti. Macaristan ölüm grubunda her ne kadar çetin mücadeleler verse de turnuvadan elenmekten kendisini alıkoyamadı.