EURO 2020’DE MİLLİLER 2. HAZIRLIK MAÇINDA

Tüm dünyanın merakla beklediği ve gün saydığı Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 11 Haziran 2021’de başlayacak. Milli takım Türkiye Antalya’da bir süredir kampta ve bu akşam, 31 Mayıs Pazartesi akşamı saat 20.00’de Gine Milli Takımı ile karşı karşıya gelerek son hazırlık maçını da tamamlamış olacak.

2 Haziran itibariyle Almanya’ya geçecek olan Türkiye Milli Takımı Almanya’da son hazırlıklarını tamamlayacak. Almanya öncesinde 30 kişi olan takımı 26’ya düşürmek zorunda olacak olan teknik direktör Şenol Güneş hangi 4 oyuncuyu Türkiye’de bırakacak merak ediliyor.

Türkiye ilk hazırlık maçında Azerbaycan ile karşı karşıya geldi ve her ne kadar Azerbaycan ofansif ve sert bir oyun stili ile oynasa da bizim çocuklar Türkiye 2-1’lik bir skor ile rakibini yenmeyi başardı.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

TÜRKİYE: UĞURCAN, ZEKİ, ÇAĞLAR, MERİH, UMUT, OKAY, OZAN, MAHMUT, İRFAN, KENAN, BURAK

GİNE: A.KEITA, KONATE, I.CONTE, S.CONTE, SYLLA, A.CAMARA, POGBA, M.CAMARA, L.KEITA, BARRY, KABA

Hem Türkiye hem de Gine bu hazırlık maçını iyi değerlendirmek istiyor. EURO 2020’ye çok az bir zaman kaldı ve her takım kendi performansını asıl maçlara kadar ne kadar geliştirir ve iyi derecede arttırırsa gerçek maçlar için o kadar avantajlı.

Karşılaşma Antalya’da oynanacak. Her iki takımda hazırlık maçından sonra asıl maçlar için hazırlıklarına yoğun bir tempoda devam edecek. Şenol Güneş yönetimindeki Türkiye Milli Takımı ikinci hazırlık maçında da rakibini yenerek iyi bir performans sergilemek istiyor.

Milli Takım Türkiye başarılı bir EURO 2020 süreci geçirmek ve bu başarısını tüm dünyayaya ve rakiplerine göstermek istiyor. Türkiye Milli Takımı Gine Milli Takımı ile ilk kez karşı karşıya gelecek.

Her iki ülkenin milli takımı için oldukça heyecanlı ve yeni bir süreç. Her iki ülkenin milli takımı ilk kez aynı sahada ve rakip alanlarda kozlarını paylaşacaklar. Hazırlık maçlarının güzel bir yanı da böyle hiç beraber heyecanla maça çıkmadığın ülkelerin takımları ile hem tanışıyor hem de o heyecanı yaşıyorsun.

EURO 2020’DE HAZIRLIK MAÇININ DETAYLARI

Avrupa Futbol Şampiyonası diğer bir kısa adıyla EURO 2020’de Türkiye Milli takımı ikinci kez hazırlık maçına çıkacak. Türkiye ve Gine’nin hazırlık maçı kapsamında karşı karşıya geleceği bu maç bu akşam, 31 Mayıs Pazartesi akşamı saat 20.00’de oynanacak. Antalya Stadı’nda oynanacak olan maçı canlı olarak TRT Spor üzerinden naklen bir şekilde ilzeyebilirsiniz.