EURO 2020’DE İTALYA MİLLİ TAKIMI

Avrupa Futbol Şmapiyonası, EURO 2020 heyecanı İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da başlıyor. İlk maç bu akşam, 11 Haziran Cuma akşamı TSİ 22.00’de başlayacak.

Tüm dünyanın heyecanla beklediği EURO 2020 bu akşam, 11 Haziran Cuma akşamı İtalya ve Türkiye, Gök Mavililer ve Bizim Çocuklar arasında başlıyor.

Ciro İmmobile, Donnarumma, Chiellini, Bonucci, Barella, Marco Verratti, Jorginho, İnsigne ve İmmobile  İtalya Milli Takımının EURO 2020 yıldızları ve dikkat çeken oyuncuları arasından yer alan isimlerden bazıları. Bu isimler İtalyan Milli takımının yıldız isimleri ve kendi liglerinde de oldukça dikkat çeken yıldız oyuncular.

Roberto Mancini İtalya milli takımının Euro 2020 boyunca teknik direktörü olarak sahada olacak. Başarılı bir teknik direktör olan bu isim İtalya milli takımı ile oldukça iyi bir performans sergiliyor. 27 maçtır takımla beraber sahaya çıkan başarılı teknik direktör takımıyla beraber yenilmiyor ve bir namağlup serisi oluşturdu.

EURO 2020 MUHTEMEL İLK 11’LER

İtalya: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi (Chiesa), Immobile, Insigne

Türkiye: Uğurcan Çakır, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz

EURO 2020 SEYİRCİ DURUMU

EURO 2020’nin açılış maçı olan İtalya ve Türkiye maçında Roma satıldı normal şartlar altında 70 bin kişiye ev sahipliği yapabilecek bir kapasiteye sahip. Fakat COVID-19 önlemleri nedeniyle Roma Stadı’nda 16.000 seyirci olacak. Bu 16 bin seyircinin 3 bini İtalya milli takımının Taraftarları ve 3 bini de Türkiye milli takımının Taraftarları. Kalan 10 bin kişi ise genel olarak UEFA’nın sponsor ve davetli isimleri UEFA’nın davetli listesinde yer alan ve aslında protokol denilen kişiler arasından oluşacak.

Danny Makkelie Euro 2020 açılış maçı olan İtalya ve Türkiye milli takımının hâkim olacak. Hollanda futbol federasyonunda yer alan bu hakem bir tane Türkiye maçında, Euro 2020’nin açılış maçında başlama düdüğünü çalacak. Danny Makkelie’nin yardımcıları ise, Hessel Steegstra ve Jande Vries olacak. Bu isimlerde yine Hollanda Futbol Federasyonu’ndan. Rocky benim açılış maçı olan İtalya ve Türkiye maçının dördüncü hakemi ise Fransa’dan gelecek. Stephanie Frappart 4. Hakem ve maçın VAR hakemi de Hollanda’dan Kevin Blom olacak şeklinde resmî açıklama geldi.