EURO 2020’DE İTALYA KUPA PEŞİNDE

EURO 2020 turnuvasında İtalya milli takımı finale yükselen takım oldu. Başarılı bir tunuva geçiren İtalya milli takımı EURO 2020’nin ilk gününden itibaren her maça iddialı çıktı ve her maçtan sonra da bu iddiasını arttırarak devam etti.

İTALYA EURO 2020’DE İSTİKRARLI

Rakiplerine korku salan ve şimdiye kadar kayıpsız bir turnuva süreci geçiren İtalya milli takımı her maçta rakibini yenerek bir sonraki adıma çıkmaya hak kazandı. EURO 2020 A Grubu’nda mücadele eden İtalya milli takımı ilk maçından itibaren her rakibi karşısında hırslı ve kazanmaya hevesli mücadelesini sonuna kadar korudu.

İtalya milli takımı 11 Haziran Cuma akşamı Türkiye ile oynadığı ilk EURO 2020 maçından bu yana rakipleri karşısında bir maç bile olsa yenilmedi ve kayıpsız bir şekilde devam ediyor. İtalya milli takımı turnuvanın iddialı takımlarından birisiydi ve son rakibi İspanya’yı da yenince final maçına oldukça gerilim sinyalleri vermiş oldu.

İTALYA FİNALE HAZIR

İspanya dördüncü kupasını kazanmak isterken İtalya milli takımı rakibine izin vermedi ve finale yükselen isim o oldu. Maçın ilk yarısı golsüz bir eşitlikle sonuçlandı. Her iki takımda maçı kazanmak istiyordu ve aynı zamanda da çelikten zırh gibi kalelerini korudular.

İlk gol ikinci yarıda, 60. Dakikada İtalya’dan geldi. 60. Dakikada gelen gol ile skor 1-0 oldu ve İtalya milli takımı oldukça heyecanlandı. Maçın ikinci golü bu sefer İspanya’dan geldi ve skor eşitlendi. 1-1 olan skor uzun bir süre değişmedi. Maçın normal süresi bitti, uzatma süresi oynandı fakat skor değişmedi. Uzatma süresinde de skor değişmeyince maç penaltılara gitti.

İtalya milli takımı EURO 2020’de ikinci kez maçta penaltılara kaldı. Penaltılar İtlya milli takımının kalecisi oldukça iyi kurtarışlar yaptı. İspanya penaltıları kaçırınca maç 4-2 İtalya’nın üstünlüğünde bitti. İtalya milli takımı ikinci kupasını kazanmaya bir adım daha yaklaştı.

İspanya milli takımı ise dördüncü kupasını kazanmak için çıktığı EURO 2020 yolculuğunda yarı finalde elenmek durumunda kaldı. İtalya finalde İngiltere’de kupayı kaldıran taraf olmak istiyor.

EURO 2020 rakibi bu akşam belli olacak. İtalya rakibi kim olursa olsun EURO 2020’yi kazanmak istiyor.