EURO 2020’de Futbol Zevki Yaşattılar, Hollanda Zaferle Ayrıldı

EURO 2020 karşılaşmaları tüm hızıyla devam ediyor. Turnuvanın 3. Günü son karşılaşması Hollanda ile Ukrayna’yı bir araya getirdi. Turnuvanın C grubu maçı resmen izleyenlere futbol zevk yaşattı.

Toplam 5 gol sesinin duyulduğu karşılaşmada Hollanda 3 gol ile sahadan zafer ile ayrıldı. Zorlu rakibi Ukrayna ise 2 gol ile onu takip etse de attığı goller puan getirmedi. Ukrayna’nın aksine Hollanda 3 puan alarak hanesini yükseltti.

 Amsterdam ArenA’da gerçekleşen EURO 2020 heyecanını yansıtan karşılaşmada dengeler çok çabuk değişti, nefesler tutuldu. 2-2 skorunu gören taraftarlar çıldırdı. Skor dengesi Hollanda’nın son dakika golü ile bozuldu.

Hollanda – Ukrayna EURO 2020 Karşılaşması Detayları

EURO 2020 nefeslerin tutulduğu karşılaşmalar yaşatıyor. Hollanda’nın Ukrayna ile karşı karşıya geldiği EURO 2020 maçında çetin bir mücadele olsa da ilk yarı da her iki takımdan da gol sesi gelmedi. Diğer taraftan ikinci yarı ise her iki takımın tam gaz yol aldığı bir yarı oldu. Önce 52. dakikada Wijnaldum’dan gelen gol sesi, maçın seyrinin değişeceğinin habercisi oldu. Skor tablosunu 1-0 yapan ve Hollanda’yı öne geçiren gol sesini 59. dakikada Weghorst takip etti.

Bu kadar kısa sürede arka arkaya gelen 2 gol sesi Ukrayna’yı harekete geçirdi. İlk olarak 75. dakikada Yarmolenko’dan gelen gol sevincini 79. dakikada Yaremchuk’tan golü devam ettirdi. Skor tablosu maçın son dakikalarında 2-2 beraberliğine gelirken nefesler tutuldu. Her iki takımın da son kozlarını oynadığı maçta ise öyle bir gol sesi duyuldu ki tüm dengeler değişti. 85. dakikada ise Dumfries’ten gelen gol sesi hem karşılaşmada duyulan son gol sesi hem de Hollanda’yı zirveye taşıyan gol sevinci oldu.

C Grubundaki İkinci Maçlar

Galibiyet yaşayarak sahadan ayrılan Hollanda’nın ikinci grup maçı 17 Haziran Perşembe günü saatler 22.00’ı gösterdiğinde Avusturya ile olacak iken aynı gün başka bir ikinci maç daha oynanacak. Mağlubiyet alarak hanesine puan ekleyemeyen Ukrayna ise aynı gün Kuzey Makedonya ile karşı karşıya gelecek ve maçın başlama saati ise 16.00 olacak. İkinci maçlarda da nefesler tutulacak.