EURO 2020’de Danimarka Yarı Final Yolunda; 2-1

Avrupa Futbol Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. Grup maçlarından sonra son 16 turu heyecanına ortak eden EURO 2020 fırtınası çeyrek final maçlarıyla devam ediyor. 3. EURO 2020 çeyrek final maçında Danimarka ile Çek Cumhuriyeti karşı karşıya gelirken galibiyet Danimarka’nın oldu.

Toplamda 3 gol sesinin duyulduğu nefes kesici EURO 2020 çeyrek final maçında rakipler yarı finale çıkmak için ter döktü. Azerbaycan’ın başkenti Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan mücadelede skor tablosu 2-1’i gösterirken Danimarka sahadan zaferle ayrıldı ve EURO 2020 yarı finalin yolunu tuttu.

İlk yarı da Danimarka üstünlüğü görülürken henüz maçın 5. Dakikasındayken gelen Danimarka atağı nefesleri kesti. Thomas Delaney’in yaşattığı gol sevinci Danimarka üstünlüğünün habercisi olarak görülürken ilk yarı bitmeden bir gol sevinci daha geldi.

42. Dakikada Kasper Dolberg’in sahibi olduğu gol sevinci skor tablosunu 2-0 yaparak Danimarka’yı üstünlüğe taşıdı. Diğer taraftan rakibi Çekya ile de farkı açtı. İkinci yarı da hücumunu arttıran Çekya’dan gol sesi gelse de gelen gol sesi Çekya’yı turnuvadan elemekten alıkoyamadı. 49. Dakikada Patrik Schick’ten gelen gol sesi skor tablosunu 2-1 yaptı. Karşılaşmada başka gol sesi duyulmadı.

Danimarka – Çek Cumhuriyeti Karşılaşma 11’leri

Nefeslerin tutulduğu EURO 2020 heyecanında çeyrek finalin son maçlarından olan Danimarka ile Çek Cumhuriyeti karşılaşmasında formasını terleten isimler şu şekildeydi;

Danimarka: Schmeichel, Christensen, Kjaer, Hojbjerg, Delaney, Damsgaard, Dolberg, Vestergaard, Stryger, Maehle, Braithwaite

Çekya: Vaclik, Coufal, Celutska, Holes, Barak, Sevcik, Schick, Kalas, Boril, Soucek, Masopust

Danimarka Zaferinin Sonraki Durağı İngiltere…

Danimarka EURO 2020 çeyrek final heyecanından galibiyetle ayrılırken sonraki yolu yarı final olacak. 2-1 skoruyla Çek Cumhuriyeti’ni turnuva dışı bırakan Danimarka bu yolla EURO 2020 yarı finalde ter dökecek iken yeni rakibi İngiltere olacak. Ukrayna ile verdiği mücadeleden 4-0 skoruyla galip ayrılan İngiltere, son EURO 2020 çeyrek final maçında Ukrayna ile kozlarını paylaşmıştı. Danimarka EURO 2020 yarı final heyecanında İngiltere ile 7 Temmuz Çarşamba günü Türkiye saatiyle 22:00’da finale çıkma mücadelesi verecek.