EURO 2020’de Almanya Zaferi; 4-2

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası en çetin mücadelesini verdi. İkinci grup maçlarının oynandığı EURO 2020 heyecanında F grubundan Almanya ile Portekiz karşı karşıya gelerek kozlarını paylaştı. Toplamda 6 gol sesinin duyulduğu ve belki de EURO 2020’nin en heyecan dolu mücadelesinde Almanya toplam 4 gol sesiyle zafere ulaşırken Portekiz’den gelen 2 gol sesi Portekiz’i zafere ulaştırmak için yeterli olmadı. İlk EURO 2020 maçında Macaristan’ı yenen Portekiz, Almanya karşısında yaşadığı yenilgi ile toplam 3 puan elde edebildi ve  EURO 2020 F grubu sıralamasında 3. Sıraya gerilerken liderliği de bu yolla kaçırmış oldu.

Almanya gösterdiği çetin mücadele sonrası toplam 4 golün sahibi olurken EURO 2020 F grubunda toplam 3 puanı ile hem averaj farkıyla Portekiz’i geçti hem de grup sıralamasında 2. Sırada kendisine yer buldu. İlk gol sesi Cristiano Ronaldo’dan 15. Dakikada geldi. Üstünlüğü ele alan Portekiz, bu üstünlüğü kendi elleriyle verdi ve arka arkaya kendi kalesine 2 gol göndererek Almanya’yı ön plana çekti.

Ruben Dias ve Raphael Guerreiro’dan 35. Ve 39. Dakikadan gelen gol sesleri skor tablosunu 2-1 yaparak Portekiz’in üstünlüğünü sonlandırdı. Diğer taraftan ikinci yarıda Almanya 2 gol sesinin sahibi olarak yenilmesi zor bir skor tablosu oluşturdu, Portekiz 67. Dakikada gol sesi çıkarsa da o gol sesi Portekiz’i zafere ulaştırmadı. Almanya’nın zaferle sonlandırdığı karşılaşmada skor tablosu 4-2’yi gördü.

Almanya – Portekiz Karşılaşma 11’leri

Almanya’nın zafere ulaştığı ve belki de EURO 2020’nin en nefes kesici karşılaşmasında Portekiz ve Almanya’nın forma giyen kadrosu ise şu şekildeydi;

Almanya: Neuer, Rüdiger, Ginter, Havertz, Kroos, Gnabry, Gosens Thomas Müller, Hummels, Kimmich, İlkay Gündoğan

Portekiz: Patricio, Semedo, Pepe, Cristiano Ronaldo, Bernardo, William Carvalho, Jota, Ruben Dias, Guerreiro, Bruno Fernandes, Danilo

Üçüncü ve Son Hafta Maçları Ne Zaman?

F grubu üçüncü ve son hafta maçları ise 23 Haziran’da gerçekleşecek. Portekiz, Fransa ile kozlarını paylaşacak iken Almanya, Macaristan ile karşı karşıya gelecek ve EURO 2020 F grubu son dengesini alacak.