EURO 2020 TÜRKİYE İTALYA MAÇI İLE AÇILACAK

Euro 2020 heyecanına çok az bir gün kaldı. 11 Haziran Cuma günü itibarıyla Euro 2020 heyecanı başlayacak. Tam olarak bir ay sürecek olan bu Euro 2020 heyecanında ilk maç Türkiye ve İtalya arasında oynanacak. Roma’da oynanacak olan karşılaşma her iki takım içinde oldukça önemli.

EURO 2020 11 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Avrupa futbol Şampiyonası diğer bir adıyla Euro 2020 11 Haziran Cuma günü itibarıyla başlayacak. Euro 2020 heyecanına katılan tüm ülkeler bir ay boyunca kendi grupları içerisinde maçlara çıkacaklar. Gruplarında lider konuma gelmek isteyen her takım oynanacak olan maçlarda en yüksek puanları almak istiyorlar. Maçları kazanmak isteyen takımlar rakiplerini eleyerek kendi takımlarında birinci olmak için adeta yarışacaklar. 11 Haziran Cuma günü Euro 2020 başlayacak.

11 Haziran Cuma günü Euro 2020’de ilk maç ise İtalya ve Türkiye milli takımları arasında oynanacak. Roma’da oynanacak olan bu açılış maçı Euro 2020’nin de başlangıcı olacak.

Türkiye milli takımı Euro 2020 başlangıcından önce üç hazırlık maçına çıktı. Antalya’da uzun bir süre kampta kalan Türkiye milli takımı Antalya’da kampta olduğu dönemde iki hazırlık maçına çıktı. Hazırlık maçları ülke takımlarının kendi arasında organize ettiği bir maç serisi. Bu maçlar tamamen takımların kendilerini görebilmesi, hocaların öğrencilerini görebilmesi ve aynı zamanda da turnuvaya hazırlanılması için yapılmış puansız maçlar.

EURO 2020’DE TÜRKİYE CEPHESİ

Türkiye milli takımı Euro 2020 öncesinde üç hazırlık maçına çıktı. Azerbaycan, Gine ve Ne oldu arasında oynanan bu hazırlık maçlarında milli takım Türkiye Moldova ve Azerbaycan maçlarını iki gol atarak kazandı. Fakat Afrika ülkesi olan Gine ile oynadığı maçta golsüz bir eşitlik ile sahadan ayrılan Türkiye milli takımı istediği performansı sergileyemedi. Geçtiğimiz günlerde son hazırlık maçını Moldova ile Almanya’da yaptı. Türkiye Moldova karşısında iki gol atarak maçı kazandı ve İtalya maçını oldukça iyi bir moral depolayarak hazırlanacak.

Şenol Güneş ve öğrencileri Euro 2020’de fark yaratmak istiyorlar. Dünya Kupası elemeleri karşılaşmalarında kendi gruplarında birinci sırada olan Türkiye milli takımı Euro 2020’de de aynı başarılı performansı sergilemek istiyorlar. Genç ve aktif bir ekibe sahip olan Türkiye milli takımı bu genç ve aktif ruhunu rakipleri karşısında da en yüksek seviyede göstermeyi hedefliyor. Rakiplerinizin varmadan maçları kazanmak isteyen Türkiye milli takımı kendi grubundan birinci olarak çıkmak istiyor.