Eskişehirspor Başkanı Akören’den Önemli Açıklamalar

 

 

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akören düzenlenen basın toplantısında başta Eskişehirspor’un içinde bulunduğu ekonomik durum ve mali sıkıntılar olmak üzere, futbolcu Jesse’nin durumu da dâhil birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Başkan Akören açıklamalarında merak edilen birçok konuyla ilgili de önemli ve açıklayıcı bilgiler verdi. Kulübün içinde bulunduğu çıkmaz darboğazın üzerinde duran Başkan mevcut kulüp borcunun ise 200 milyon civarında olduğunu söyledi.

Akören, kulübün mali durumuyla ilgili ise, acil olarak 25 milyona ihtiyaçları olduğunu belirtip, taşıma su ile değirmeni döndürmeye çalıştıklarının da altını çizdi. Kulübün ligde kalmasının ise tek hedefleri olduğunu belirttiği konuşmasına, “Kulüp için hızlı olarak 25 milyon lira gibi bir miktar  ortaya koyulmadan, başta kulübe ve hiç bir yöneticiye rahat ve huzur yok.  Bu para şuan ve bu kadar hızlı nasıl bulunur? Onu şuan bilmiyorum. Sponsorluk görüşmeleri sonucu bu rakam toparlanabilir mi? Ayrıca borçlar bir biri ardına sıralanmış durumda.  Öyle bir değirmen çeviriyoruz ki taşıma suyla bir nebze dönüyor. Bizim önceliğimiz elbette ligde küme düşmemek.Yani şuan küme düşmemek en az şampiyon olmak kadar önemli.” diyerek devam etti.

Eskişehirspor Başkanı: “Jesse’nin Bir Başka Kulüple Anlaştığını Bilmiyorum.”

Eskişehirspor Başkanı açıklamalarına Jesse konusunda devam etti ve şunları söyledi. “Sporcunun menajeri ile iki gün kadar önce bir görüşme sağladık.  Jesse’yi transfer için birkaç kulüp teklif yaptı.   Bu teklif yapan kulüplerden birisi ile de prensip anlaşmasına vardık. Futbolcunun menajerine yaşanan bu gelişmeleri anlattık. O kulübün teklifini kabul ettiler. Bir sonraki gün ise menajer bizi arayarak futbolcunun vazgeçtiğini söyledi. Yaptığımız son görüşmede ise onları Perşembe günü için buraya çağırdık.” Mustafa Akören genel durumun mali olarak son derece kötü olduğunu vurguladığı konuşmasında kampa katılmayan futbolculara da sitem etti.

Diğer haber başlıkları için.