ERZURUMSPOR TEHLİKE HATTINDAN ÇIKIŞ ARAYACAK

Süper Lig kapsamında yapılacak 37 hafta mücadelesinde Bugün başarılı ekiplerinden biri olan Gaziantep futbol kulübü evinde küme düşmenin en büyük adaylarından biri olan Büyükşehir Belediyesi Erzurum sporu konuk edecek. Orta sıralarda bulunan ev sahibi ekip Gaziantep Futbol Kulübü’nün matematiksel olarak UEFA Avrupa Ligi’ne gitme şansı bulunuyor. Konuk ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor izle art arda alacağı galibiyetler sonrasında küme düşme hattından uzaklaşabilirim ihtimali bulunuyor.

KARŞILAŞMA İLE ALAKALI İSTATİSTİKLER

Ev sahibi Gaziantep futbol kulübü ile konuk ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor takımları arasında yapılan son 4 Süper Lig mücadelesinin 3’ü berabere sonuçlanırken diğer karşılaşmayı konuk ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor kazandı. Ev sahibi ekip Gaziantep futbol kulübü Süper Lig kapsamında yapmış olduğu son 24 mücadelede yalnızca bir yenilgisi bulunurken bu mücadelelerden 13 galibiyet ve 10 beraberlik aldı. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray mağlup olan Gaziantep futbol kulübü Mücadele’nin ağrıdığında evinde oynadığı 6 karşılaşmada hiç mağlup olmazken 4 galibiyet ve 2 beraberlik aldı.

konuk ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Süper Lig kapsamında art arda hiç 3 galibiyet alamazken Gaziantep futbol kulübü karşısında bu istatistiği elde etmek ve küme düşme hattından uzaklaşmak istiyor. Süper Lig’den yabancı hocalar karşısında çıktığı son 5 Lig karşılaşmasında da Galip gelemeyen teknik direktör Yılmaz Vural bu mücadelelerden 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet alırken çalıştırdığı takımın Kalesi’nde 11 gol gördü.

LİG PERFORMANSLARI

Ev sahibi Gaziantep futbol kulübü Süper Lig kapsamında 34 mücadele yaparken bu karşılaşmaların 10 üçünden galibiyet ile ayrılarak 3 puanı hanesine yazdırdı. Oynamış olduğu 12 Süper Lig karşılaşmasında rakipleri ile berabere kalarak 1 puanı hanesine yazdıran ev sahibi ekip 9 mücadelede ise rakiplerine mağlup oldu ve haftayı puansız kapattı.  Gaziantep futbol kulübü yapmış olduğu son 5 mücadelede 2 mağlubiyet 2 beraberlik ve bir galibiyet aldı.

Konuk ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor Süper Lig kapsamında yapmış olduğu 35 mücadelenin 8 inden galibiyet ile ayrılırken 10 mücadelede ise rakipleri ile berabere kalarak haftayı 1 puanla kapatırken 17 mücadele Dermise sahadan boynu bükük ayrılan taraf oldu. Mavi beyazlı ekip Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor oynamış olduğu son 5 mücadelede 2 galibiyet 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldı.