Erzurumspor Kasımpaşa 2-1 Bitti

Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Kasımpaşa’yı mağlup etti. Süper Lig’in 19. Haftasında oynanan karşılaşmanın galibi 2-1’lik skor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor oldu. İstanbul’da oynanan karşılaşmada konuk ekip olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor galibiyet ile sahadan ayrıldı. Karşılaşmada Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un 2 golünü 31. Dakikada Cenk Ahmet Alkılıç ve 68. Dakikada Ricardo Gomes attı. Kasımpaşa’nın tek golünü ise 73. Dakikada Isaac Thelin attı.

Aynı zamanda karşılaşmada Kasımpaşa’dan Derrick Luckassen 90+1’de kırmızı kart gördü ve oyun dışında kaldı. Ligde 3 maçtır galibiyet alamayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor teknik direktör Mesut Bakkal ile birlikte 3 maç sonra galibiyet aldı ve puanını 16’ya çıkardı. Kasımpaşa ise 22 puanda kaldı.

İkinci Yarı Heyecanlı Geçti

Karşılaşmanın 16. Dakikasında Emrah Başsan’ın soldan kullandığı serbest vuruşta, Schwechlen’in kafa ile indirdiği topa Teikeu röveşata vuruşu kalecide kaldı. 31. Dakikada Erzurumspor öne geçti. Murat Uçar’ın yerden ortasında kalecinin ayağı ile müdahale ettiği top Cenk Ahmet Alkılıç’ın önünde kaldı. Cenk Ahmet, yakaladığı pozisyonu değerlendirdi ve skoru 1-0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında Büyükşehir Belediye Erzurumspor 1-0 üstünlüğü ile son buldu.

Karşılaşmanın ikici yarısında da Büyükşehir Belediye Erzurumspor üstünlüğünü korudu ve 68. Dakikada Büyükşehir Belediye Erzurumspor Cenk Ahmet Alkılıç’ın golü ile skoru 2-0 yaptı. 73. Dakikada Kasımpaşa attığı gol ile farkı 1’e indirdi. Sağdan Hajradinovic’in kullandığı serbest vuruş Ricardo Gomes’in kafa vuruşu ile top Thelin’in önünde kaldı. İsveçli oyuncu pozisyonu iyi değerlendirdi ve Kasımpaşa skoru 2-1 yaptı. Karşılaşmada 73. Dakika sonrasında taraflar başka gol sevinci yaşamadı ve karşılaşma 2-1 Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmanın Detayları

Kasımpaşa’nın ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynan karşılaşmada yönetimi hakemler Atilla Karaoğlan, Mehmet Metin, Mehmet Kısal yaptı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Kasımpaşa: Ramazan Köse, Hadergjonaj, Luckassen, Brecka, Evren Eren Elmalı (Dk. 46 Hajradinovic), Yusuf Erdoğan, Aytaç Kara, Doğucan Haspolat (Dk. 72 Anıl Koç), Varga, Hodzic, Thelin

BB Erzurumspor: Szumski, Mehmet Murat Uçar, Teikeu, Da Costa, Schwechlen, Petrus Boumal, Omolo, Cenk Ahmet Alkılıç (Dk. 80 Novikovas), Chahechouhe  (Dk. 80 Donald), Emrah Başsan (90+2 Ömer Şişmanoğlu), Ricardo Gomes (Dk. 80 Oltan Karakullukçu)

Goller: Dk. 31 Cenk Ahmet Alkılıç, Dk. 68 Ricardo Gomes (Büyükşehir Belediye Erzurumspor), Dk. 73 Thelin (Kasımpaşa)

Kırmızı kart: Dk. 90+1 Luckassen (Kasımpaşa)

Sarı kartlar: Dk. 66 Yusuf Erdoğan, Dk. 84 Varga, Dk. 90+4 Hajradinovic (Kasımpaşa), Dk. 64 Chahechouhe, Dk. 71 Petrus Boumal, Dk. 86 Szumski, Dk. 89 Oltan Karakullukçu (Büyükşehir Belediye Erzurumspor)