Erzurumspor Büyük Hüsrana Uğradı

Erzurumspor, Kayserispor ile karşılaşmasından galibiyet ile ayrılarak kendisini güvenli bölgeye atarken rakibini ateşe atmak istiyordu fakat 1-1 biten maç ile bu mümkün olmadı.

Dadaşlar iyi hazırlandıkları ve neredeyse hayati bir önem taşıyan karşılaşmada takıldı. 28. dakikada Aatif ile öne geçmeyi başaran Erzurumspor’un sevinci çok uzun sürmedi.

34. Dakikada Ackah, amatör bir şekilde aynı dakikada 2 sarı kart gördü ve takımını 10 kişi bıraktı. 72. dakikada İlhan’dan gelen gol ile Kayseri 1 puanın sahibi oldu. Beraberlik iki takıma da yaramadı ve Dadaşlar ateş hattından kurtulma şansını geri tepmiş oldu. 

Erzurumspor Fırsatı Geri Çevirdi

Erzurumspor ve Kayserispor maçı nereden bakılırsa bakılsın 6 puanlık bir maçtı. Kaybedenin ateş hattına gideceği düşünülürse psikolojik açıdan zorlayıcı bir maçtı. Böyle önemli bir maç olunca karşılaşmanın ilk 25 dakikasında tehlikeli tek bir atağın bile olmadığı bir mücadele seyrettik.

Penaltı pozisyonu ile birlikte karşılaşma hareketlendi. Putko’nun ortasında top Avramovski’nin eline çarptı ve Dadaşlar böylece penaltı kazandı. Topun başına geçen Aatif 498 gün sonra gol sevinci yaşayan isim oldu ve takımını 1-0 öne geçirdi. Konuk ekip için tehlike çanları çalmaya başladı.

Erzurumlu Ackah, amatör bir şekilde sinirlerine hâkim olamadı ve rakip takım ile ağız dalaşına girince aynı dakikada iki sarı kart gördü ve kırmızı kart ile sahadan çıkmak zorunda kaldı. Takımını ise 10 kişi bıraktı. Kayseri, her geçen dakika üstünlüğü eline geçirdi. 45+3. Dakikada Sabovic’in frikiği direkte kaldı.

Yapılan Hatalar Pahalıya Patladı

Eksik kalmanın etkisi ile birlikte geriye düşen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, rakibini kendi yarı sahasında engellerken zorlandı. 72. Dakika İlhan Parlak, Kayseri adına skoru eşitleyen isim oldu. Bu golle konul ekibin özgüveni yerine geldi, fakat skor değişmedi. Beraberlik iki takıma da yaramadı ve Dadaşlar ateş hattından kurtulma şansını geri tepmiş oldu. 

Ackah’ın yapmış olduğu amatörce hatası onlara pahalıya mal oldu. Kayseri’ye gelecek olursak, onlar için kötünün iyisi bir sonuç elde edildi. Gelecek hafta yine düşme hattındaki Ankaragücü ile oynayacaklar. Ankaragücü ile yapacakları maçta galibiyet ile ayrılırlarsa ateş hattından kurtulma şansı yakalayacaklar.