Ertelenen Maçta Fenerbahçe Yenilgisi Damga Vurdu

ING Basketbol Süper Ligi’nin 29. Haftası devam ederken ertelenen Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko maçı, Fenerbahçe Beko’nun yenilgisiyle gerçekleşti. 88-84 skoruyla Anadolu Efes’e yenilen Sarı-Lacivertliler 8. kez yenilgi yaşamış oldular. Fenerbahçe Beko karşılaşmayı güçlü bir başlangıçla açtı ve daha 3. dakikayı 7-2 önde geçirdi. Bunu Tarık Biberovic ve Gudoric’in peş peşe gelen basketleriyle yapmış olsa da sonrasında bu ivmeyi korumakta zorlandı Sarı-Lacivertliler.

İlk çeyreğin bitimine yakın çift hanelere taşınan karşılaşma, son 57 saniye kala 21-12 tamamlandı. İlk periyot ev sahibi takımın üstünlüğü ile sonlanmış oldu böylelikle. İkinci çeyrek, her iki takımın da faul hakkını erken doldurmasıyla düşük bir tempoda başladı. Anadolu Efes, Buğrahan Tunce ve Tolga Geçim ile skor üretse ve üst üste sayı atsa bile, Sarı Lacivertlilerden Guduric’in 3 sayılık basketi dengeleri alt üst etti. Henüz 16. dakikadayken Sarı-Lacivertliler skoru 34-25’e getirerek üstünlüğünü sağlamaya başardı. Ve ev sahibi takım bu üstünlüğünü ikinci çeyrek boyunca devam ettirerek skor tablosunu 41-35’e getirdi. Devre ,Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğü ile son bulmuş oldu.

Anadolu Efes İkinci Yarıda Gerilemeye Dur Dedi

Peş peşe giden skorda dengeler yine değişti. Anadolu Efes, ev sahibi Sarı-Lacivertlilere karşı oynadığı maçta gerilemeye dur diyerek üçüncü çeyreğe güçlü bir başlangıç yaptı. 22. dakikada  Anadolu Efes’in etkili oyuncusu Simon’un atışıyla öne geçti ve skoru 41-42 noktasına getirdi. Öne geçen Anadolu Efes bu galibiyetini uzun süre elinde tutamadı ve bu çeyrekte galibiyeti sık sık Sarı-Lacivertlilere kaptırdı. Üçüncü çeyreğin son anlarında ise Fenerbahçe Beko, Berkay Candan’ın üst üste atışlarıyla final periyoduna girmeden hemen önce galibiyeti eline son hız aldı. Skor dengesini 64-62 yaptı.

Son çeyreğe girdiğimizde baş başa giden ve heyecanın dorukta olduğu maçta dengeler sürekli değişti. 32. dakikada öne geçen Anadolu Efes, Sarı Lacivertlilerin hücumuna uğrayarak denge sağlandı. Fenerbahçe Beko, Kenan Sipahi ve Berkay Candan ile 35. dakikada eşitliği sağladı. 74-74 olan skor tablosu Sarı Lacivertlilerin 2 dakikadan az bir süre kala dengeyi yakalayamaması ile sonlandı. 4 farkla 80-84 olan skor tablosu Anadolu Efes’in son dakikalarda koruduğu üstünlüğü ile son buldu. Fenerbahçe Beko, böylelikle 8. Yenilgisini yaşamış oldu.

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes Maç Özeti

Ülker Spor ve Etkinlik salonunda gerçekleşen maç; Aytuğ Ekti, Sinan İşgüder ve Hüseyin Çelik’in hakemliklerinde ve Anadolu Efes’in 84-88 zaferiyle sonuçlandı.