EROL BULUT’UN SONUNU KADIKÖY HAZIRLADI

45 yaşındaki teknik direktör Erol Bulut geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe yönetimi ile aldığı karar ile karşılıklı olarak yollarını ayırdı. 8 ayı aşkın bir süredir Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü yapan Erol Bulut artık Fenerbahçe’yle tüm ilişiğini kesti. Bazı kesimler tarafından onaylanan bu karar bazı kesimler tarafından geliştirildi. Erol Bulut’un Ayrılığının en önemli nedenlerinden birisi de tabii ki de herkesin bildiği ve artık herkesin görmemek için saklandığı Kadıköy mağlûbiyetler oldu.

Erol bulut yönetimindeki Fenerbahçe bu sezon iç sahadaki en kötü performansını geçirdi. Kendi evinde oynadığı maçlarda daha avantajlı olmak isteyen ve aslında olması beklenen Fenerbahçe evinde oynadığı maçlarda istisnasız sürekli yenildi. Derbi sonuçlarından hiç birisinde yüzü gülmeyen Fenerbahçe ekipleri Galatasaray ve Beşiktaş karşısında bu sezon Galibiyet elde edemedi. Her iki ezeli rakibine de sahasında yenilen Fenerbahçe deplasman derbilerinde ise berabere sonuç olarak sahadan ayrıldı.

EROL BULUT’UN İLETİŞİM SORUNU

Teknik direktör Erol Bulut sezonun başında Fenerbahçe’nin başına gelmişti. Fenerbahçe yönetimi ile beraber 34 maça çıkan Erol Bulut bu 34 maçta 21 galibiyet beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldım. Mağlubiyetlerin çoğunu kendi evinde oynadığı maçlarda alan Fenerbahçe Erol Bulut ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayırdı.

Erol Bulut’un sonunu getiren konulardan birisi de öğrencileri ile olan iletişim sorunu. Kadıköy mahalle beklenin yanında teknik direktör Erol Bulut öğrencileri ile olan soğuk, mesafeli aslında oldukça uzak bir ilişki yürüttüğü için öğrenciler tarafından bir türlü sevilip sayılamadı. Aynı zamanda da hem iç sahada hem de dış sahada bir türlü otorite kuramayan Erol bulut bir süre sonra bu otorite sorunuyla da baş edememeye başladım.

8 aylık süre içerisinde Erol Bulut iki kere istifa kararı aldı fakat ikisinden de vazgeçtim. Ali Koç Erol Bulut’a karşı olan güvenini kaybetmişti fakat Teknik direktörün Takımdan ayrılmasının tamamını sürece bırakmıştı.

BULUT’UN KÖTÜ HAMLELERİ

Erol bulut hem iletişim sorunu hem de Kadıköy mağlubiyetlerinin yanında aynı zamanda da otorite sorunu yaşıyordu. Aslında adım adım yapılan her şey ve alınan her kara Erol Bulut’un sonunu getirmişti.

Trabzonspor maçı öncesinde yine iki kere istifa kararı alan ve bunları uygulamayan olduğunu da aslında Trabzonspor galibiyeti olmasaydı takımı ile çoktan yollarını ayırmış olacaktı. Trabzonspor maçının kazanılması Erol Bulut’un takımdan ayrılmasını sürecini uzattı sadece. Emre Belözoğlu Fenerbahçe’nin çıktığı son üç maçın kadrosunu oluşturan kişi.

Artık Erol Bulut takımı ile olan bağlantısını yavaş yavaş koparıyordu ve zaten geçtiğimiz günlerde de resmi olarak bu kopukluk herkese duyuruldu. Fenerbahçe’nin bundan sonraki Kadıköy maçların sonuçları şimdiden merak ediliyor.