EROL BULUT’TAN SİVAS BELEDİYESPOR MAÇ SONRASI SERGEN YALÇIN DETAYI

Erol Bulut’tan Sivas Belediyespor maç sonrası gelen Sergen Yalçın detayı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün teknik patronu Erol Bulut’un 4-0 gibi büyük ve farklı bir skorla Sivas Belediyespor maçı ardından 90 dakikayı değerlendirdi. İlk yarıda gelen Thiam golünün ardından ikinci yarıda işlerinin kolaylaştığını ve bu yarıdaki oyunu daha çok beğendiğini belirten Erol Bulut pazar günkü derbiyle ilgili olarak da,

“Kolay bir maç olmayacak. Sergen hocanın derbiyle ilgili söylediği dostluk yorumlarına katılıyorum. Biz saha dışında hep arkadaşız. Ben Sergen hocayla takım arkadaşıyım. Fenerbahçe’de birlikte oynamıştık. Umarım dostça bir derbi olur. ” yorumunu yaptı. Yapmış olduğu açıklamada  Sivas Belediyespor‘un teknik patronuyla  dostane bir arkadaşlıklarının olduğunu ve epey süredir tanıştıklarını vurgulayarak maç öncesi centilmen bir harekette bulundu.

EROL BULUT’UN MÜCADELE ARDINDAN YAYINCI KURULUŞA YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

Bizim için iyi bir test oldu. Bazen büyük takımları 2. ve 3. Lig takımlarına karşı oynadıkları zaman küçümsüyorlar ve sürpriz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Biz bunu istemiyorduk. İlk yarıdaki golden sonra ikinci yarıda işimiz kolaylaştı ama ikinci yarıdaki performanstan daha fazla memnunum.

Rakibin hangi ligde oynarsa oynasın küçümsenmemesi gerektiğine işaret eden teknik direktör Erol Bulut erken buldukları golün takım olarak onları rahatlattığını ve daha kolay oyuna konsantre olarak oyundan istedikleri skorla ayrılmalarına yardımcı oldu.  Fenerbahçe’nin oynadığı son lig maçında oyuncularına herkesin hazır olmasını istediğini söyleyen tecrübeli teknik direktör böylece onları istediği zaman kullandığına işaret etti ve genç oyuncuları beğendi.

FENEBAHÇENİN TEKNİK DİREKTÖRÜ ZDENEK ZEMAN SERGEN YALÇIN’I İSTEMEMİŞTİ!

1998/1999 sezonun devre arasında, dönemin transfer bombalarını arka arkaya patlatan kulübü Siirt JetpaSpor’a transfer olan Sergen Yalçın, 1 gün sonra ise Fenerbahçe’ye kiralanmıştı. 1999/2000 sezonu başında da yine Fenerbahçe’ye kiralık olarak verilen Yalçın’ın, teknik direktör Zdenek Zeman’la anlaşamadığı için devre arasında bileti kesilmişti.

Yıldız oyuncu kısa süre içinde bu kez Galatasaray’a kiralanmıştı. Fenerbahçe bu ayrılığın ardından Zdenek Zeman’la da yolları ayırmış ve hem Sergen Yalçın’dan hem de teknik direktöründen olmuştu. Erol Bulut da bu dönemde Fenerbahçe’de son sezonunu geçiriyordu.