Erol Bulut’tan Samatta Hakkında Önemli Açıklamalar

Fenerbahçe’de sakatlık yaşayan ve bu nedenle Beşiktaş derbisine çıkamayacak olan Mbwana Samatta’nın yeşil sahaya dönüşü yaklaşık 1 ay sürecek. Beşiktaş derbisi için hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe’nin teknik direktörü Erol Bulut, tüm soruları yanıtladı. Sakatlığı nedeniyle derbide yer alamayacak olan Samatta’nın 3-4 haftadan önce iyileşmesinin mümkün olmadığını söyledi.

“Sezon Başında 17-18 Transfer Yaptık”

Fenerbahçe Can Barut Tesisleri’nde derbi için hazırlık yaparken takımın teknik direktörü Erol Bulut antrenman öncesinde basın mensupları ile bir raya gelerek soruları yanıtladı. Erol Bulut, “Sezon başında 17-18 transfer yaptık. Kolay değil hemen üst düzey performans beklemek.

18 futbolcunun hepsi bir anda gelmedi, aralıklarla geldi. Her şeyi sil baştan yeniden çalışmamız gerekti. Şu anda 2. sıradayız, 20 puanımız var. Daha iyi olabilirdi, 23-24 puanda olabilirdik. Şu andaki pozisyonumuzdan memnunuz. Şu anki durumumuzun üzerine koymak istiyoruz, koyacağımızı da düşünüyorum.” diye konuştu.

Bulut’dan Maradona Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden efsane isim Diego Armondo Maradona ile ilgili Bulut şu sözleri paylaştı; “Dünkü habere tüm dünya futbolunun üzüldüğünü düşünüyorum. Dünya yıldızı aramızdan ayrıldı. Futbolun başı sağ olsun.

Olympiakos’ta 2005-2006 yılında şampiyonluğu garantilemiştik ve kulüp kendisini davet etmişti. Isınmaya çıktığımızda top kalmamıştı çünkü Maradona bütün topları tribüne atmıştı. Herkes hayatını yaşıyor ve zamanı gelince aramızdan ayrılıyor. Biz de bunu zamanı gelince tadacağız.”

Derbi öncesi ekipte bulunan hasta ve sakat futbolcular için ise, “Kovid-19 pozitif olan Valencia henüz ülkesinden dönmedi. Tahmin ediyorum 1-2 gün içinde test olur.

İnşallah negatif çıkar ve sonrasında Türkiye’ye dönmesini bekliyoruz. Gökhan’ın da inşallah bir sıkıntısı olmaz ve hafta sonunda bizimle beraber olur.” ifadelerini kullandı.

“İnşallah 3 puanı alan taraf biz oluruz”

Erol Bulut, Beşiktaş derbisinden 3 puan alarak ayrılmak istediklerini belirtirken açıklamalarına “Futbolda sakatlıklar ve cezalılar oluyor. Elimizde geniş bir kadro var. Bu futbolcuları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar iyi yaptığımızı düşünüyoruz ve inşallah bu hafta da 3 puanı alıp yolumuza devam ederiz.” Sözlerini ekledi.