Erol Bulut’a Karşı Sabır Tükendi

Galatasaray yenilgisi, Ziraat Türkiye Kupası’na veda, kötü oynanan futbol Fenerbahçe köşesinde özellikle taraftar cephesinde sabırları taşırdı. Hem taraftar hem de yönetim Fenerbahçe’nin, takımın bu gidişatından memnun değil. Fenerbahçe’nin genç çalıştırıcısı Erol Bulut için Karagümrük maçı son şans gibi duruyor.

İki Kupadan Biri Kaçtı

Fenerbahçe’de yaşanan bahar havası kısa sürdü. Süper Lig’de yakaladığı 9 maçlık (8 galibiyet, 1 beraberlik) serisi sonrasında Süper Lig’de zirveye yükselen sarı lacivertli takım, Kadıköy’deki Galatasaray yenilgisi ile birlikte dağıldı. Yenilmezlik serisine ve Süper Lig zirvesine veda eden Fenerbahçe daha sonra Başakşehir’e 2-1 mağlup olarak Ziraat Türkiye Kupası’na da veda etti. Arka arkaya gelen bu yenilgiler ve vedalar gözleri teknik direktör Erol Bulut’a çevirdi. Takımın oynadığı futboldan memnun olmayan yönetimin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Sezonu iki kupa ile tamamlamayı hedefleyen sarı lacivertli ekip bir kupaya geçtiğimiz hafta veda etti. Şampiyonluk treninin de kaçmaması için harekete geçen takım ilk etapta oyuncuları uyardı. Daha sonra takımın genç teknik direktörü Erol Bulut’tan da kontrollü futbola son verilmesi, Fenerbahçe’ye yakışır oyunların sergilenmesi istenildi.

Fenerbahçe Toparlanmalı

Özellikle takımın teknik direktörü Erol Bulut için önümüzdeki günlerde oynanacak olan Fatih Karagümrük maçı büyük bir önem taşıyor. Takım son dönemlerde kötü performansı ve kayıpları ile birlikte kritik bir noktada bulunan Erol Bulut, cumartesi günü oynanacak olan Fatih Karagümrük maçından puan alarak dönmek zorunda. Aksi takdirde puan kaybı yaşanması durumunda radikal tedbirler devreye alınacak gibi duruyor.

Oynadığı maçlarda takım sürekli yakan Lemos başta olmak üzere beklenen performansı veremeyen oyuncular tamamının kadro dışı bırakılacağı düşünülüyor. Bu isimlere örnek olarak geçtiğimiz sezona göre performanslarında gözle görülür düşüş yaşanan Papiss Cisse, Jose Sosa, Filip Novak, Mert Hakan Yandaş, Mame Thiam, Gökhan Gönül, Caner Erkin gibi isimler kritik noktada yer alıyor.

Teknik direktör Erol Bulut’un ise yerine yeni bir hoca arayışına girmesi beklenen Fenerbahçe’de Erol Bulut’un taraftarlar nezdinde kredisi neredeyse bitti. Özellikle Başakşehir maçı sonrasında sosyal medyadan çok sayıda “istifa” mesajı alındı.