Erling Haaland Şampiyonlar Ligi Tarihine Geçti!

Erling Haaland Şampiyonlar Ligi Tarihine Geçti! Borussia Dortmund’un altın çocuğu Erling Haaland atmaya devam ediyor. Bundes Liga’dan sonra Şampiyonlar Lig’inde de kaldığı yerden devam ediyor. Borussia Dortmund dün akşam Şampiyonlar Ligi F Grubu 4.maçında Club Brugge ile karşı karşıya geldi. 18. ve 60. dakikalarda attığı gollerle takımının galibiyetinde büyük rol oynadı.

Öte yandan Borussia Dortmund’un genç yıldızı Erling Haaland, Şampiyonlar Ligin’deki Club Brugge maçında attığı gollerle Şampiyonlar Ligi tarihine geçmeye başardı. 20 yaşındaki Erling Haaland, Şampiyonlar Ligi’nde 15 gole en kısa sürede ulaşan isim oldu. Norveçli oyuncu sadece 12 maçta 16 gole ulaşarak bu alandaki rekoru kısa sürede kırmayı başardı.

Genç oyuncu bu sezon Şampiyonlar Ligi F Grubun’daki Lazio maçında 1, Zenit maçında 1, ve Club Brugge maçında 2 gol atmıştı. Geçen sezon da Salzburg forması altında 6 maçta 8 gol atan Haaland, geçen sezon ve bu sezon Borussia Dortmund ile 6 maçta 8 gol atma başarısını gösterdi. Norveçli oyuncu sadece 12 maçta 16 gole ulaşarak bu alandaki rekoru kısa sürede kırmayı başardı. Borussia Dortmund’un altın çocuğu Erling Haaland Şampiyonlar Ligi’nde 12 maçta 16 gol atarak bu alandaki birçok dünya yıldızını geride bıraktı.

Messi ve Ronaldo’yu Geride Bıraktı!

Borussia Dortmund’un altın çocuğu Erling Haaland Şampiyonlar Ligi’nde 12 maçta 16 gol atarak bu alandaki birçok dünya yıldızını geride bıraktı. Bu alandaki diğer yıldızların göstermiş olduğu başarılar ise şöyle: Şampiyonlar Ligi’nde 15 gole Messi 29 maç sonunda, Raul 33 maç sonunda, Cristiano Ronaldo 51 maç sonunda ulaşmıştı. Haaland’a en yakın isimler ise 19 maçta 15 gole ulaşan Ruud van Nistelrooy ve Soldado oldu. Harry Kane ise 20 maçta 15 gol atmıştı.

Haaland Lig’de de Atmaya Devam Ediyor

Norveçli oyuncu Erling Haaland sadece Şampiyonlar Ligin’de değil aynı zamanda Almanya Bundes Liga’da da gollerini atmaya devam ediyor. Bu sezon Bundes Liga’da Borussia Dortmun formasıyla çıktığı 13 maçta 17 gol atıp 3’te asist yapma başarısı gösterdi. Genç yıldız göstermiş olduğu bu performansla birlikte takımının şampiyonluk yolundaki en büyük kozu haline geldi. Öte yandan hem ligde hem de Şampiyonlar Lig’inde attığı gollerle daha şimdiden birçok takımın transfer dönemindeki gözdesi haline gelmeyi başardı.