Erkek Voleybol Milli Takımı Elemelerde Başarılı

A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemelerinde ki ilk maçta Bosna Herkes ile karşılaşan milli takımımız 3-0 galip gelerek elemeler iyi bir başlangıç yaptı.

Milli takımda Burutay Subaşı 19 sayılık performansı ile galibiyette önemli bir rol oynadı. Ay yıldızlı takımda Adis Lagumdzja 13, Yiğit Gülmezoğlu 12, Oğuzhan Karasu 5, Arslan Ekşi ve Vahit Emre Savaş ise 4’er sayı kaydetmiş oldu. Karşılaşmanın ikinci setinde oyuna dahil olan Arda Bostan ise ilk kez A Milli Takım forması giymiş oldu.

Filenin Efeleri ilk etapta karşılaşmalarını 28-30 Mayıs 2021 tarihinde Belarus’ta, ikinci etap karşılaşmalarını da 4-6 Haziran 2021 tarihinde Portekiz’de gerçekleşecek.

Elemelerde Başarı Göstermeye Devam Ediyor

Türkiye, C Grubu’ndaki ikinci müsabakasını 13 Ocak Çarşamba günü ev sahipliği Kuzey Makedonya ile karşılaşma yapacak. Karşılaşma TRT Spor 2’de canlı bir şekilde naklen yayınlandı. Karşılaşma 20.00’da başladı.

Karşılaşmada ev sahipliği yapan taraf olan Kuzey Makedonya, Boris Trajkovski Spor Salonu’nda hakemler Alexandros Avramidis (Yunanistan), Aleksandar Petrovic (Sırbistan) yönetiminde yapıldı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Bosna Hersek: Ivic, Bezdrop, Popovic, Osmanovic, Makas, Colo (Daminkovic, Mitrinovic, Fazlic, Zenovic, Mehmedovic, Merdanovic, Hadzic)

Türkiye: Oğuzhan Karasu, Arslan Ekşi, Burutay Subaşı, Vahit Emre Savaş, Adis Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu (Burak Mert, Volkan Döne, Arda Bostan, Doğukan Ulu)

Setler: 15-25, 17-25, 18-25

Süre: 19, 21, 21 (61 dakika)

Mililer C Grubu’nda Yer Alıyor

2021 CEV Avrupa Altın Ligi’nde mücadele edecek A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın rakipleri Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından Avrupa ülke sıralamasına göre belirlenmişti. Temsilcimiz A Milli Erkek Voleybol Takımı, C Grubu’nda Çekya, Belarus ve Portekiz ile birlikte yer alıyordu.

2 Ayrı turnuva olarak düzenlenecek olan Avrupa Altın Ligi’nin sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan 3 takım ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke, Final Four müsabakalarına gitmeye hak kazanacak. Filenin Efeleri ise ilk etapta karşılaşmalarını 28-30 Mayıs 2021 tarihinde Belarus’ta, ikinci etap karşılaşmalarını da 4-6 Haziran 2021 tarihinde Portekiz’de gerçekleşecek.

2021 CEV Avrupa Altın Ligi grupları şu şekilde:

A GRUBU: Belçika, İspanya, Estonya, Letonya

B GRUBU: Hollanda, Ukrayna, Slovakya, Romanya

C Grubu: TÜRKİYE, Çekya, Belarus, Portekiz