ERHAN ÖNAL DEFNEDİLDİ

Türk futbolunun ve Galatasaray camiasının efsane futbolcularından Erhan Önal, 16 Mart 2021’de 64 yaşında hayatını kaybetti. Vefatıyla sevenlerini derin biri üzüntüye boğan Önal, Bornova Kent Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye ailesi dışında spor, iş ve sanat dünyasından da birçok isim katıldı. Unutulmaz futbolcunun cenazesinde, taraftarlarda yer aldı.

Türk futbolunun ve Galatasaray’ın efsane oyuncularından Papaz lakaplı Erhan Önal, 64 yaşında hayata gözlerini yumdu. Başarılarla dolu bir kariyere sahip olan emektar oyuncunun naaşı, İzmir Bornova Kent Mezarlığı’na defnedildi. Erhan Önal’ın oyuncu olan başarılı ve yetenekli kızı Bige Önal ve ailesi cenazede, defin işlemleri sırasında göz yaşlarına hakim olamadı.

Bige Önal’a destek olan isimlerin arasında hem sevgilisi, hayat arkadaşı hem de meslektaşı başarılı oyuncu Aras Bulut İynemli de vardı. Değerli futbolcunun cenaze törenine spor dünyasının yanı sıra sanat ve iş dünyasından da pek çok isim katıldı. Öte yandan Bundesliga’da forma giyen ilk Türk futbolcu olan Erhan Önal’ın sağlık sorunlarının başlangıcı 2012 yılına kadar uzanıyor. Önal ilk olarak 2012 yılında geçirdiği pıhtı atması sonucu hastaneye kaldırıldı.

Günümüzde ise mide ve bağırsak sorunlarıyla mücadele ediyordu. 15 Mart 2021’de bu sorunlar sebebiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 16 Mart 2021 günü ameliyat öncesi kalbi duran Erhan Önal’a yapılan ilk müdahale ise başarılı oldu ve kalbi çalıştırıldı. Fakat bir süre sonra tekrar kalbi duran Önal, bütün çabalara rağmen kurtarılamadı. Öte yandan Erhan Önal’ın kariyerine göz attığımızda ise pek çok başarı hikâyesi ile karşılaşabiliriz.

Almanya Münih’te 3 Eylül 1957’de dünyaya gelen Önal, futbol hayatına yine Shwarz Weiss Münih’te başladı. Ardından Bayern Münih’de ve Belçika’da Standard Liege’de de forma giyen başarılı futbolcu, Türkiye’de ise ilk defa 1982’de Fenerbahçe’de forma giydi. Fenerbahçe’de kısa bir süre forma giydikten sonra ise 1985’te Galatasaray’a transfer oldu ve ismini aslen sarı kırmızılı ekiple duyurdu. Tam 7 sezon boyunca Aslan forması giyen Erhan Önal, 1985–1992 yılları arasında sarı kırmızılı ekiple pek çok başarı hikâyesi yazdı.

TAKIM ARKADAŞI ERHAN ÖNAL HAKKINDA KONUŞTU

Erhan Önal’ın sarı kırmızılı camiadan edindiği takım arkadaşları da cenaze töreninde yer aldı. Arif Kocabıyık ise o isimlerden sadece biriydi. Kocabıyık, Önal’la ilgili yaptığı konuşmada arkadaşının hem çok iyi bir insan hem de çok iyi bir futbolcu olduğunu, çok üzüldüğünü ve onu çok özleyeceğini dile getirdi.

ONU BURADA GÖRMEK BİZİ YIKTI

Önal’ın yine Galatasaray’dan takım arkadaşı olan Hayrettin Demirbaş da cenaze töreninde hazır bulunanlardandı. Demirbaş Erhan Önal’ı çok sevdiklerini, 7–8 senelerinin beraber geçtiğini, Önal’dan insani olarak çok şey öğrendiğini ve onu burada görmenin onları yıktığını dile getirdi.