Engin Baytar

Engin Baytar Trabzonspor’dan Galatasaray Ekibine Transfer Olduğu Günleri Anlattı

Süper Lig ekiplerinden olan Trabzonspor takımında 2009 ve 2011 yılları arasında forma giymiş olan Engin Baytar, önemli itiraflarda bulundu. Galatasaray ekibine olan transfer sürecini anlatan sporcu, sarı kırmızılı takıma gitmek istemediğini vurguladı.

Süper Lig ekiplerinden olan ve 4 büyükler arasında yer alan Trabzonspor takımının formasını 2009 ve 2011 yılları arasında terleten Engin Baytar konuştu. Galatasaray ekibine yönelik transferine ilişkin çarpıcı itiraflarda bulunan sporcu, sarı kırmızılı takıma gitmek istemediğini, zorla gittiğini ekledi.

Sarı kırmızılı takıma gitmiş olduğu dönemde, Karadeniz ekibinde kadro dışı yer aldığını ifade eden tecrübeli sporcu, kendisi dışında birkaç kişinin de zorla gittiğini söyledi.

Sarı kırmızılı takıma para için gittiğini söylediklerine dikkat çeken oyuncu, Trabzon ekibinin vermiş olduğu paranın yarısına Galatasaray’da oynadığını belirtti.

Taraftar Beni Çok Seviyordu

Öte yandan kulüplerin asıl sahibinin de taraftar olduğunu vurgulayan Engin Baytar, Trabzonspor taraftarına ilişkin de itirafta bulundu. Bordo mavili takımın normal şartlarda kendisini sevdiğini söyleyen oyuncu, Galatasaray ekibine transfer olduğu dönemde ise taraftarın yanında olmadığından şikayet etti.

Çarpıcı itirafları ile Süper Lig ekiplerinden olan Trabzonspor yönetiminin yanı sıra taraftarı da eleştiren oyuncu, sarı kırmızılı takıma zorla gittiği günleri anlatması ile gündem oldu.