Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe Macerası

Başarılarla dolu olan futbolculuk kariyerini Fenerbahçe’de sonlandıran Emre Belözoğlu, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonun başında Fenerbahçe’de başkan Ali Koç ve yönetiminin kararı ile sportif direktörlük görevine getirilmişti. Sezon başlamadan önce Fenerbahçe’nin yapmış olduğu birçok transferde adından söz ettiren sportif direktör Emre Belözoğlu, sarı lacivertlilerde başkan Ali Koç ile birlikte adeta yeni bir takım kurmuştu. Daha sonra transferdeki bu başarısını ara transfer döneminde de sürdüren sportif direktör Emre Belözoğlu, özellikle Medipol Başakşehir’den transfer edilen İrfan Can Kahveci transferinde büyük pay sahibi olmuştu.

Fenerbahçe’de sezon başında ve sezon devam ederken takımın başında teknik direktör olarak Erol Bulut bulunuyordu. Fakat sarı lacivertlilerin özellikle iç sahada yaptığı puan kayıplarının ardından teknik direktör Erol Bulut ile ligin bitimine 10 hafta kala yollar ayrıldı. Daha sonra ise yine başkan Ali Koç ve yönetiminin almış olduğu karar neticesinde Fenerbahçe’de ligin bitimine 10 hafta kala takımın başına teknik direktör Emre Belözoğlu getirildi. Emre Belözoğlu teknik direktör olarak takımın başına geçtikten sonra beklenenin aksine oldukça başarılı bir performans ortaya koydu ve şampiyonluğu kıl payı kaçırarak son haftaya kadar takımın ümitlerini sürdürdü.

Şenol Güneş’ten Teklif Geldi

Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu, geride bıraktığımız sezonun son 10 haftasında teknik direktörlük yaptı. 10 maçta takımın başında sahaya çıktan Emre Belözoğlu, bu maçlardan 7 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak başarılı bir tablo çizmesine rağmen şampiyonluğu da kıl payı kaçırdı. Sezonun tamamlanmasının ardından Fenerbahçe başkanı Ali Koç, yapmış olduğu bir açıklamada Emre Belözoğlu ile yolların tamamen ayrıldığını açıklamıştı.

Fenerbahçe’deki görevinden ayrıldıktan sonra tatile çıkan Emre Belözoğlu’na yeni bir tekif geldi. A Mili Futbol Takımı teknik direktörü Şenol Güneş, Emre Belözoğlu’na yardımcılık teklif ederek özellikle Millilerin önündeki Dünya Kupası’nda beraber çalışmayı teklif etti. Bu teklife sıcak Emre Belözoğlu, önümüzdeki günlerde tekrardan teknik direktör Şenol Güneş ile buluşacak ve son kararını kendisine iletecek.

Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe Teknik Direktörü Olarak Aldığı Sonuçlar

Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’de teknik direktörlük yaparken aldığı sonuçlar şöyle oldu: Ankaragücü 1-2 Fenerbahçe, Fenerbahçe 1-0 Denizlispor, Yeni Malatya 1-1 Fenerbahçe, Fenerbahçe 3-1 Gaziantepspor, Başakşehir 1-2 Fenerbahçe, Fenerbahçe 3-2 Kasımpaşa, Alanyaspor 0-0 Fenerbahçe, Fenerbahçe 3-1 BB Erzurumspor, Fenerbahçe 1-2 Sivasspor ve Kayserispor 1-2 Fenerbahçe.