Emre Belözoğlu, Şenol Güneş ile Görüştü

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Emre Belözoğlu’nun geçtiğimiz günlerde teknik adam Şenol Güneş ile bire bir görüştüğü öğrenildi. Bir süredir gözler, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na erken veda eden milli takımın teknik direktörü Şenol Güneş’in üzerindeydi. İşte futbol camiasından iki önemli ismin 6 saat boyunca Rumeli Hisarı’nda gerçekleştirdiği sürpriz görüşmenin detayları…

A Milli Takım, UEFA 2020 Şampiyonası’na puan almadan 24 takımlık listenin en kötü sonuçlara sahip ekibi olarak veda etti. Tüm Türkiye’nin gözleri, bugün basın görüşmesi yapacak milli teknik direktör Şenol Güneş’in üzerinde iken herkesi şaşırtacak bir gelişme yaşandı. Tecrübeli hoca ile Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Emre Belözoğlu, Rumeli Hisarı’nda 6 saat boyunca toplantı yaptı.

Elinde Dosyalar İle Gitti

Teknik adam Şenol Güneş, merkez orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu ile yapacağı görüşmeye elinde çok sayıda dosya ile gitti. İkili, çarşamba günü 6 saat boyunca Rumeli Hisarı’nda oturarak birbirleriyle istişarede bulundu.

Şenol Güneş, EURO 2020’nin ardından eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Türkiye Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda sahaya çıktığı üç maçtan da mağlup ayrıldı. İtalya ile yapılan ilk maç 3 – 0 golsüz bitti. Galler’in 2 – 0 yendiği maçta da istediği performansı sergileyemeyen Milli Takım, İsviçre ile gerçekleşen son karşılaşmada bir gol atarak 3 – 1 skorla şampiyonayı sonlandırdı. Karşılaşmalar boyunca elde edilen sonuçlar ve Milli Takım’ın en başarısız takım olması, teknik direktörün yanlış isimler ile çalıştığına dair söylentilerin ortaya çıkmasına sebebiyet verdi.

‘‘Emre’yi Yanımda İstiyorum’’

Şenol Güneş, sevilen futbolcu ile yaptığı görüşmenin ardından Emre’yi yanında istediğine dair açıklamalarda bulundu. Teknik adam, Emre Belözoğlu’nu ne denli takdir ettiğini herkesin bildiğini vurgularken kadroda da görmek istediğinin altını çizdi. Deneyimli çalıştırıcının, Belözoğlu Sarı Lacivert forma giymeseydi A Milli Takım için çalışabilirdi, demesi dikkatlerden kaçmadı. Güneş, ‘’1 numara olabilir.’’ şeklinde bahsettiği Emre Belözoğlu’nu yüksek futbol bilgisi nedeni ile övdü. Önümüzdeki günlerde A Milli Takım teknik direktörünün yaptığı açıklamalar ışığında eski Fenerbahçeli Belözoğlu, antrenör olabilir.