Emre Belözoğlu İle Medipol Başakşehir Bir Araya Mı Geliyor?


Süper Lig fırtınası devam ederken bazı takımlar zor zamanlar yaşıyor. Bu zor zamanlar yaşayan takımlardan biri olan Medipol Başakşehir, Süper Lig’in ilk dört haftasında hanesine puan katamamış ve sıralamada en alt sıralarda kendisine yer bulmuştu.
Bu yolla hayal kırıklığı yaratan bir sezon başlangıcı yapan Başakşehir ekibi, yeni girişimlerde bulunmak istiyor.


Bu noktada tüm gözler Başakşehir ekibinin teknik direktörü Aykut Kocaman’a çevrilirken Kocaman’ın yerine kimin gelebileceği sorusu şimdiden sorulmaya başlandı bile. Bu sorunun cevabı en çok verilen ismi ise Emre Belözoğlu oldu.


İlk Hedef Şenol Güneş, Ardından Emre Belözoğlu!


Süper Lig’in sezon içindeki en hayal kırıklığı yaratan ve hayranlarını üzen ekiplerinden Medipol Başakşehir ekibi, yeni kararlar vermek istiyor. Bu noktada teknik hoca Aykut Kocaman ile yolların ayrılması gündeme gelirken yerine kimlerin gelebileceği sorusu ortaya atılmış ve verilen cevaplar bomba etkisi yaratmıştı.


İlk olarak akla gelen isim Şenol Güneş olurken Güneş’in son yaşadığı A Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğü eleştirilerinin ardından bir süre çalışmak istemediği öğrenildi.


Güneş olmayacak olması ile akıllara en çok Emre Belözoğlu geldi. İstanbul ekibinin kısa sürede bir karar vermek istediği bilinirken eski kaptanını ikna etmek istediği de ifade edildi.


Fikir aşamasında olan girişim için tarafların herhangi bir temasta bulunmadığı iddia edildi.


Fenerbahçe İle 10 Maçta 7 Galibiyet ve 1 Mağlubiyet


Emre Belözoğlu başarılı futbol kariyerini Fenerbahçe forması ile bırakmış ve ardından da Sarı Lacivertli ekibin sportif direktörlüğüne getirilmişti.


Direktörlüğe bir süre devam eden Belözoğlu, geçtiğimiz sezon ki Süper Ligin son haftalarından Erol Bulut’un görevine son verilmesiyle Bulut’un görevini üstlenmiş ve teknik direktörlük koltuğuna oturmuştu. Tecrübesi bu mevki için olmamasına rağmen başarılı bir tablo otaya koyan Emre, toplamda teknik direktör koltuğunda 10 karşılaşmada Sarı Lacivertli ekip ile yer aldı.


Bu karşılaşmalarda da toplam 7 galibiyet alan Kanarya, 2 kez berabere kalırken de bir kez da mağlubiyet yaşadı. Emre’nin teknik hocalığı büyük övgü topladı.