Emre Belözoğlu A Milli Takım’da Görev Alacak

2019 – 2020 sezonuyla beraber futbol hayatına noktayı koyan Emre Belözoğlu; 2020 – 2021 sezonunda Fenerbahçe’de sportif direktör olarak görev almıştı. Yapmış olduğu transferlerle dikkat çeken Belözoğlu; sezonun devamında farklı bir senaryonun içerisinde kendisini buldu. Fenerbahçe’de sezona Erol Bulut ile başlanmıştı. Ancak, üst üste alınan başarısız sonuçlardan dolayı genç teknik adam ile Fenerbahçe’nin yolları ayrıldı. Sezonun devamı için teknik direktör aramak istemeyen Ali Koç; Emre Belözoğlu’na yetki verdi. Bir başka deyişle, 25 Mart 2021 tarihinden itibaren Fenerbahçe’nin geçici antrenörü Emre Belözoğlu oldu. 

Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe Kariyeri Nasıldı? 

Emre Belözoğlu; Fenerbahçe’nin başında toplam 10 maça çıkma başarısını gösterdi. Bu maçlarda yedi galibiyet, iki beraberlik ve bir de mağlubiyet aldı. Kağıt üzerinde fena olmayan bir performans ortaya koyan Belözoğlu; bilhassa Sivasspor maçının kaybedilmesi neticesinde şampiyonluk hayallerine de veda etti. 

Ali Koç; 2020 – 2021 sezonunun bitmesiyle beraber Portekizli veya Alman bir teknik adam ile çalışmak istediklerini söylemişti. Bu noktada, Emre Belözoğlu için Fenerbahçe defteri kapanmış oldu. Fenerbahçe; Portekizli teknik adam Vitor Pereira’yı takımın başına getirirken Emre Belözoğlu da farklı bir deneyimin içerisinde yer almaya hazırlanıyor. 

A Milli Takım’da Emre Belözoğlu Dönemi Başlıyor

Türkiye A Milli Futbol Takımı; büyük beklentilerle başladığı Euro 2020 serüvenini hayal kırıklığı ile kapattı. Üç maçta da puan alamayan Türkiye; istatistiksel açıdan turnuvadaki en kötü takım oldu. Bu noktada, teknik direktör Şenol Güneş ile devam edilirken teknik heyette birtakım değişiklikler olacak. Bir başka deyişle, Emre Belözoğlu; Şenol Güneş’in yardımcısı olarak A Milli Takım’da görev alacak. 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde resmi açıklamayı yapması bekleniyor. Emre Belözoğlu; Instagram hesabından yapmış olduğu paylaşımla kendisine gelen destek mesajlarından dolayı herkese teşekkür etti. Hem kendisinin hem de ailesinin gururlandığını söyleyen Belözoğlu; A Milli Takım yardımcı antrenörlüğü konusunda netleşen bir şey olmadığını da belirtti. Buna ek olarak, Şenol Güneş ve TFF ile olan görüşmelerin sürdüğünü de sözlerine ekledi.