Emma Raducanu Tenis Turnuvasının Yeni Başrolü


Emma Raducanu ABD Açık Tenis Turnuvası ile bir başarı öyküsüne imza attı. Emma Raducanu başarılı bir tenis oyuncusu ve 18 yaşında. Bu genç yaşına rağmen spor kariyerinin oldukça başarılı olması tenis hayranı kişilerin hemen dikkatini çekiyor.
Tenis turnuvalarını izleyen ve bu spor dalı ile ilgilenenler Raducanu’nun başarılarından mutlaka haberdardırlar. İngiliz profesyonel tenis oyuncusu Emma Raducanu, ABD Açık Şampiyonu olarak adını tarihe yazdırdı.


Raducanu, 13 Eylül 2021’de kariyerinde en yüksek tekler dünya sıralamasında 23 numaraya gelmiştir ve İngiliz 1 numara olarak adını tarihe geçirmiştir. Birçok başarısı ile tenis dünyasının yeni yıldızı olan Emma’nın hayran kitlesi de artmıştır.


Dünya sıralaması olarak 150. basamaktan katılmıştır ve kadınlar finalini başarılı bir şekilde kazanmıştır. Naomi Osaka, Maria Sharapova ve şimdi de Emma Raducanu gibi isimler tenis yıldızları olarak tarihe geçen oyunculardır.


Tenis Turnuvasında Başarı Hikâyesi Yazıldı


Tenis turnuvasında hikâyesi Amerika Açık ile başlayan tenis oyuncusu Emma Raducanu, 44 yıl sonra bu başarısıyla tenis dünyasını heyecanlandırdı. Tenis dünyasında 44 yıl sonra bu başarıyı kazanan ikinci Britanyalı kadın tenis oyuncusu olma ünvanını Emma Raducanu kazanmıştır.


Grand Slam Turnuvası ile başarıya ulaşan Emma, tenisin bu sezonunda bomba gibi sezona başlayarak unutulmayacak anlar yaşatmıştır. Bu başarılı anların tenis turnuvası adına unutulamayacak olması da kaçınılmazdır.


Kanada Toronto doğumlu olan başarılı tenis oyuncusu Emma’nın boyu da 1,75 metre uzunluğundadır. 13 Kasım 2002 doğumlu olan oyuncu daha 2 yaşlarındayken İngiltere’ye ailesinin işlerinden dolayı taşınmıştır.


Genç raketin küçük yaşlardan itibaren spor ile ilgilendiği de bilinmektedir. İngiltere’ye geldikten sonra zamanının büyük çoğunluğunu okulu ve kortlar arasında gidip gelerek geçirmiştir. Kortlar ve okul arasında gidip gelen tenis oyuncusunun sporcu disiplinini küçük yaşlardan elde ettiğini de görebiliyoruz.


Tenis Kadınlar Finali

Haber dünyasında spor başlıklarında tenisin gözdesi, yeni yıldızı, başarılı genç raket gibi isimlerle bahsedilen Emma’nın hayran kitlesini de arttırdığını görüyoruz. Wimbledon Tenis Turnuvası ile dünya 338 numarada katılan oyuncunun başarılı bir spor kariyerinin olduğunu görüyor, takdir ediyoruz.


Dördüncü tura çıkan oyuncu, 42 yıl aradan sonra büyük başarısıyla unutulmayacak isimler arasında yerini aldı.