Eintracht Frankfurt Deplasmanda 2 Golle Rakibini Mağlup Etti

Almanya Bundesliga’nın 12. Haftasında Eintracht Frankfurt, 21 Kasım Pazar günü eplasmanda Freiburg’a konuk oldu. Europa Part Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf ev sahibi Freiburg oldu. Konuk takım Eintrach Frankfurt’a deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Jesper Lindström ve Filip Kostic kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden ev sahibi Freiburg, Almanya Bundesliga’da bu sezon 2. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Eintracht Frankfurt ise Almanya Bundesliga’da bu sezon 3. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Eintracht Frankfurt’a Deplasmanda Galibiyeti ve 3 Puanı Getiren Goller

Almanya Bundesliga’nın 12. Haftasında oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleye ev sahibi Freiburg, rakibi Eintrach Frankfurt karşısında Flekken, Gulde, Lienhart, Scholetterbeck, Kübler, Eggestein, Höfler, Günter, Woo Yeong Jeong, Grifo ve Höler 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Eintracht Frankfurt ise rakibi Freiburg karşısında Trapp, Melo, Hasebe, N’Dicka, Sow, Jakic, Chandler, Kostic, Kamada, Lindström ve Borre 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 34. Dakikasında konuk takım Eintrach Frankfurt, oyuncusu Jesper Lindström’ün attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 43. Dakikasında konuk takım Eintrach Frankfurt, bu kez oyuncusu Filip Kostic’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında hem ev sahibi Freiburg hem de konuk takım Eintracht Frankfurt, tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece konuk takım Eintracht Frankfurt, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Freiburg’u 2 – 0 mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede konuk takım Eintracht Frankfurt’ta Chandler, Melo, Toure ve Trapp maçın hakem tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Buna ek olarak ev sahibi Freiuburg’da Schade, Haberer, Sallai Weisshaupt ve Demirovic; konuk takım Eintracht Frankfurt’ta ise Toure, Rode, Ache ve Iısanker oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Freiburg ve Eintracht Frankfurt’un Bundesliga Puan Durumu

Almanya Bundeslig’nın 12. Haftasnda oynanan karşılaşmada kendi sahasında oynanan maçı kaybeden ev sahbi Freiburg, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece ev sahibi Freiburg, Bundesliga’da 22 puan ile üçüncü sırada kaldı. Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan konuk takım Eintrach Frankfurt ise deplasmandan galibiyet ile ayrıldı. Böylece konuk takım Eintracht Frankfurt, Bundesliga’da puanını 15 yaptı ve on birinci sırda kendisine yer buldu.