Ege’nin İncisinden Spora Destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altındaki profesyonel kulüp temsilcileri ile yaptığı online toplantılar sonrasında 18 milyon TL’lik bir ödemenin altı ay içerisinde yapılacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeni ile yayın gelirleri düşen futbol okulları ve spor faaliyetlerini askıya alan İzmir’de bulunan profesyonel spor kulüplerine “Arkanızdayız” dedi. 18 milyon TL’lik bir reklam desteği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, sporun kılcal damarı olarak adlandırdığı amatör spor kulüplerine destek verilmesinin gerektiği ve bu desteğin çok önemli olduğunu vurguladı. Tunç Soyer, zor şartlar altında hayat mücadelesi veren amatör kulüplerinin her zaman yanında olduklarını belirtti.

18 Milyon TL’lik Destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altındaki profesyonel kulüp temsilcileri ile yaptığı online toplantılar sonrasında 18 milyon TL’lik bir ödemenin altı ay içerisinde yapılacağını açıkladı. 2019-2020 sezonunda İzmir’in profesyonel kulüpleri il 10 milyon TL’lik reklam anlaşması imzaladığını vurgulayan Tunç Soyer, kulüplerin İzmir şehrinin tanıtımında etkin ve önemli bir rol üstleneceğini vurguladı. Bu sayede tam bir “İzmir Zamanı” yaşanacağını söyleyen Tunç Soyer amatör kulüplerin değerini tekrar tekrar vurguladı.

Başkan Soyer’in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge’nin de yer aldığı online toplantıda, İZVAK Başkanı Ali Ertem, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altınordu CEO’su Barış Orhunbilge, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Bucaspor Başkanı Mehmet Sevinç, İzmirspor Başkanı Emin İşletir, Menemenspor Onursal Başkanı Tahir Şahin ve Bergama Belediyespor Başkanı Hasan Canoğlu da katıldı.

Hem Pandemi Hem Deprem

İzmir’in pandemi dönemine ek olarak yaşadığı deprem sonrasında tüm ülkeye ilham veren bir dayanışma hareketine tanık oldu. Başkan Tunç Soyer bu konu hakkında, pandemi başlı başına zor bir süreçken bir de deprem yaşadık. Yaklaşık 50 bin vatandaşımız dışarı kaldı ve bir ay gibi kısa bir süre sonrasında toparlanma yaşadık gibi açıklamalarda bulundu. İzmir’in Türkiye’ye ve dünyaya örnek olduğu dayanışma ve birlik spor alanında devam edeceğinin altını çizdi.