Eczacıbaşı Dynavit Başarılı Performansıyla Dikkat Çekiyor

Türk voleybolunun demirbaşı olarak tarif edilebilecek Eczacıbaşı Dynavit; 2022 – 2023 sezonuna oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Hem Misli.com Sultanlar Ligi’nde hem CEV Şampiyonlar Ligi’nde yoluna doludizgin devam eden İstanbul temsilcisi; her iki kulvarda da şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olarak gösteriliyor.

Eczacıbaşı Dynavit Ligde Liderliğini Sürdürüyor

Eczacıbaşı’nı geçtiğimiz sezonun başından bu yana genç antrenör Ferhat Akbaş çalıştırıyor. Bir ara Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı da çalıştıran 1986 doğumlu isim; Eczacıbaşı’na istediği başarıları yaşatabilecek bir isim!

Eczacıbaşı Dynavit; bu sezon Misli.com Sultanlar Ligi’nde şu ana kadar oynamış olduğu 14 maçın tamamını kazandı. Bu süreçte bilhassa Vakıfbank’ı ve iki defa Fenerbahçe Opet’i yenmesi dikkat çekiciydi. İstanbul temsilcisi; 42 set kazanırken yalnızca bir set kaybetti. Biraz da Eczacıbaşı’nın büyük maç performansından bahsedelim!

Eczacıbaşı; Misli.com Sultanlar Ligi’nin ilk haftasında deplasmanda Fenerbahçe Opet ile karşı karşıya geldi. Söz konusu maçı 3-0 kazanmasını bildi. Maçın Eczacıbaşı Dynavit adına en skorer ismi tahmin edebileceğiniz üzere Sırp pasör çaprazı Tijana Boskovic oldu. 1997 doğumlu oyuncu; maçı 25 sayı ile tamamladı. Buna ek olarak, her ikisi de dört blok yapan Hande Baladın ve Beyza Arıcı’nın performansları oldukça değerliydi.

Vakıfbank Galibiyeti Dikkat Çekti

Eczacıbaşı Dynavit; 16 Kasım 2022 tarihinde kendi saha ve seyircisi önünde Vakıfbank’ı konuk etti. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Vakıfbank idi. Kadrosuna Paola Egonu gibi bir dünya yıldızını katan Vakıfbank’ın bu maçtan rahat bir şekilde galip ayrılacağı düşünülüyordu. Ayrıca, voleybolun Messi – Ronaldo’su olarak bilinen Tijana Boskovic – Paola Egonu rekabetinden kimin galip ayrılacağı merak ediliyordu.

Eczacıbaşı Dynavit; güçlü rakibi karşısında oldukça iyi bir performans gösterdi. Bilhassa rakibin iyi servislerine rağmen servis karşılama performansının en üst seviyede olması dikkat çekiciydi. Tijana Boskovic; maçı 22 sayı ile tamamladı. Ancak, maçın yıldızı tartışmasız bir şekilde Hande Baladın oldu. 25 yaşındaki smaçör; maçı 12 sayı ile tamamladı. Aldığı 17 pasın 12’sini sayıya çevirerek yüzde 71 gibi oldukça yüksek bir hücum yüzdesi ile oynadı. Bunun yanı sıra, yüzde 62 gibi liberolardan bile daha iyi bir servis karşılama istatistiğine sahipti.

Dünya Kulüpler Şampiyonası Hayal Kırıklığı ile Sonuçlandı

14-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Vakıfbank ile beraber Türkiye’yi temsil eden Eczacıbaşı Dynavit; A Grubu’nda yer aldı. Brezilya’nın Dentil Praia Clube takımını 3-0 yenmeyi başardı. Fakat, İtalya’nın Imoco Volley Conegliano takımına 3-1 kaybederek grubunu ikinci bitirdi. Yarı finalde Vakıfbank’ın rakibi oldu. Vakıfbank; Eczacıbaşı’nı 3-0 yenerek finale çıktı. Eczacıbaşı; üçüncülük maçında Brezilya’nın Gerdau Minas takımını 3-1 mağlup ederek turnuvayı üçüncü bitirdi.

Eczacıbaşı Dynavit; Şampiyonlar Ligi’nde E Grubu’nda yer alıyor. Şu ana kadar oynadığı üç maçı da kazanmasını bildi.