Dünya Kupası Kuraları Çekildi

Dünya Kupası kuraları çekildi ve A Milli Takımın 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’ndeki rakipleri belli oldu. Millilerimiz, elemelerde G Grubu’nda Hollonda, Noveç, Karadağ, Letonya, ve Cebelitarık takımlarına karşı mücadele edecek. Dünya Kupası’nda Avrupa elemeleri formatı uygulanacak.

Yani takımlar 6’şarlı 5 ve 5’erli 5 gruba ayrılarak, kendi sahasında ve deplasmanda olmak üzere birbirileriyle iki kez karşı karşıya gelecekler. Kendi grubunu lider bitiren 10 takım, 2022 yılında gerçekleşecek olan FIFA Dünya Kupası’na doğrudan katılabilecek.

Öte yandan kendi grubunu ikinci bitiren takımlar ile UEFA Uluslar Ligi’nde gelecek iki takım ise play – off maçları oynayacak ve 2022 Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmaya çalışacak. Play – off maçları tek maç usulüyle oynanacak ve 11 takım arasından sadece 3 takım Dünya Kupası bileti kazanilecek.

Şenol Güneş’ten Rakiplerimiz Hakkında Yorum Geldi

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’ndeki gruplar belli olduktan sonra açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş, kuranın şans olduğunu, uzun zamandır katılınamayan dünya kupasına katılmak için çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Gruplarındaki takımların hepsinin güçlü olduğunu ifade eden Şenol Güneş, gruptaki her maça kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

Hollanda’nın zor ve Norveç’in güçlü futbolcuları olan bir takım olduğunu söylene A Milli Takım teknik direktörü, kağıt üzerinde en çok bu iki takımla çekişeceklerini söyledi.

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemelerindeki Tüm Gruplar

Dünya Kupası kuraları çekildi ve 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerin’de 10 grup ortaya çıktı. İşte bu gruplar ve gruplarda yer alan takımlar şöyle oldu:

A Grubu: Portekiz, Sırbistan, İrlanda Cumhuriyeti, Lüksemburg ve Azerbaycan;

B Grubu: İspanya, İsveç, Yunanistan, Gürcistan ve Kosova;

C Grubu: İtalya, İsviçre, Kuzey İrlanda, Bulgaristan ve Litvanya;

D Grubu: Fransa, Ukrayna, Finlandiya, Bosna Hersek ve Kazakistan;

E Grubu: Belçika, Galler, Çek Cumhuriyeti, Belarus ve Estonya;

F Grubu: Danimarka, Avusturya, İskoçya, İsrail, Faroe Adaları ve Moldova;

G Grubu: Hollanda, TÜRKİYE, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık;

H Grubu: Hırvatistan, Slovakya, Rusya, Slovenya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Malta;

I Grubu: İngiltere, Polonya, Macaristan, Arnavutluk, Andorra ve San Marino;

J Grubu: Almanya, Romanya, İzlanda, Kuzey Makedonya, Ermenistan ve Lichtenstein.”