Dünya Kupası Hazırlıkları Başladı Sporseverler Heyecanlı

2022 Dünya Kupası hazırlıkları hem mücadeleye katılacak takımlar için hem de Katar için başladı. İlk kez böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak olan Katar, yeni bir stadyum inşaat ediyor.

FIFA Başkanı GianniInfantino, başkent Doha’da inşaatı devam etmekte olan Lusail Stadyumu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İşte 2022 Dünya Kupası hazırlıklarına dair merak edilen ayrıntılar…

Ülkeler, 2022 Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında teknik direktörleri ile birlikte dur durak bilmeksizin çalışıyor. Öte yandan Katar da büyük bir futbol organizasyonuna ev sahipliği yapmanın sevincini yaşıyor. Futbolseverler, Dünya Kupası için şimdiden heyecanlı…

Başkent Doha’da Yeni Stadyum

Katar, 2022 Dünya Kupası’nın rahat ve keyifli bir şekilde oynanması için Başkent Doha’da yeni bir stadyum inşaatına başlamıştı.

Lusail Stadyumu’nun inşaatı hala devam ediyor. Son hazırlıkları tamamlamak üzere harekete geçen Katar, FIFA Başkanı GianniInfantino’yu konuk etti. FIFA Başkanı, yaptığı incelemeler neticesinde Lusail Stadyumu ile ilgili fikirlerini belirtti.

2022 Dünya Kupası’nın oynanacağı devasa stadın şu an için yüzde 70’i tamamlanmış durumda. Stadın proje yöneticisi Tamim El Abed, bu konuda son derece titiz davrandıklarını ve hızlı bir şekilde çalıştıklarını ancak 2020 senesinde tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgınının kendilerini de kötü etkilediğini ifade etti.

Başkan Infantino’dan Stadyum İncelemesi

FIFA Başkanı GianniInfantino, Katar’ın başkenti Doha’da inşa edilen Lusail Stadyumu ile alakalı fikirlerini beyan etti. İnşaat gezisinin ardından yaptığı açıklamalarda Başkan Infantino, COVID-19 aşısına dair gelen yeni haberlerin kendileri için çok önemli olduğunu, bu durumun yalnızca futbolu değil aynı zamanda bütün insanlığı ve dünyayı ilgilendirdiğini ifade etti.

Tüm dünyada korona virüs salgınının kontrol altına alınacağı temennisinde bulunan Gianni Infantino, 2022 Dünya Kupası’nı da maksimum ihtimam ile gerçekleştireceklerinin altını çizdi.

FIFA Başkanı GianniInfantino, COVID-19 aşısına minnettar olduklarını ve bu sayede 2022 Dünya Kupası’nın tıpkı eski dünya kupaları gibi risksiz bir şekilde oynanacağını ve takımların da tadını çıkarabileceğini ifade etti. Sporseverler, 2022 Dünya Kupası için şimdiden çok heyecanlı.