Dünya Kupası G Grubu’nda Liderliği Hollanda’ya Verdik; 6-1

2022 Dünya Kupası Elemeleri heyecanı tüm hızıyla sürüyor. A Milli Futbol Takımımız, G Grubu’ndanki mücadelesine son sürat devam ediyor. Gruptaki 6. Karşılaşması için Hollanda temsilcileri ile aynı sahaya çıkan Milliler, 6-1 skorunu gördüler ve mağlubiyet ile sahadan ayrıldılar.


Toplam 7 gol sesi duyulan skorer karşılaşma, Johan Cruyff Arena’da yaşanırken karşılaşmanın hakemliklerini Daniele Orsato, Fabiano Preti ve Alessandro Giallatini üstlendi. A Milli Futbol Takımımız her ne kadar çetin bir mücadele ortaya koymuş olsa da Hollanda temsilcilerine diş geçiremedi ve tek gol sevinciyle sahadan ayrıldı.

44. Dakikada Çağlar Söyüncü’ye gelen kırmızı kart ile Milliler, ikinci yarıya 10 kişi olarak devam etmek zorunda kaldılar. Mücadele sonrası Hollanda 3 puanını alarak G Grubu içerisinde lider olarak yer alırken Milliler, toplamda 11 puan ile 3. Sıraya gerilediler.

Türkiye – Hollanda Karşılaşma Detayları

Hollanda ekibinden Davy henüz 1. Dakikada iken takımına gol sevinci yaşattı ve skor tablosunu 1-0 yaptı. Sonraki 3 gol sesinin sahibi Memphis Depay ise 16. Dakikada skor tablosundaki farkı açarken 38. Dakikadaki penaltı golüyle ilk yarıyı 3-0 skoruyla sonlandırdı.

  1. Dakikada Milli futbolcu Çağlar Söyüncü’ye gelen kırmızı kart, futbolcuyu oyun dışı bırakırken Milliler 10 kişi olarak mücadeleye devam ettiler.

Depay kendi takımına 54. Dakikada bir gol sevinci daha yaşatarak hem gecenin yıldızı oldu hem de ikinci yarının ilk gol sesinin de sahibi olmuş oldu. Guus Til’in 80. Dakika golü skor tablosunu 5-0 yaparken Malen’in son dakika golü Hollanda ekibinin son golü oldu.


Sahaya hakim olmakta zorlanan Şenol Güneş önderliğindeki Millilerden uzatmalarda gol sesi duyuldu. Golün sahibi 90+2’de Cengiz Ünder oldu. Karşılaşma 6-1 skoruyla son buldu.

Hollanda Lider Konumunda

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri macerasının G Grubu’nda 6. fırtına yaşandı. Hollanda’nın kazandığı zafer ile toplam 13 puana ulaşan ekip sıralamada lider konumunda yer aldı.

Diğer taraftan A Milli Futbol Takımımız ise gruptaki ilk yenilgisini almış oldu ve 11 puan ile kendisine 3. Sırada yer buldu.