Domenec Torrent ‘in Galatasaray’dan Ayrılmaya Niyeti Yok

Sarı kırmızılı takımda sular durulmuyor. Son olarak, Başakşehir ile 0-0 berabere kalan Galatasaray; ortaya koyduğu futbol ile ciddi eleştiri aldı. Takımın 90 dakika boyunca rakip kaleye dahi gidememesi çok konuşuldu. Domenec Torrent, maç sonunda yapmış olduğu açıklamalar ile taraftarları bir hayli kızdırdı. İspanyol teknik adam; takımın iyi oynadığını iddia etti. Ayrıca, performansıyla eleştirilen Ryan Babel’e de sahip çıktı.

Galatasaray; herhangi bir sorun olmadığı takdirde Haziran ayında yeni başkanını seçecek. Seçileli henüz bir yıl olmasına rağmen büyük bir hayal kırıklığı yaratan Burak Elmas’ın aday olup olmayacağı belli değil! Elmas; görevini bırakmadan evvel 30 Haziran 2023 tarihine dek sözleşmesi olan Torrent ile de yolları ayırmak istiyor.

İspanyol Teknik Adam Sözleşme Feshi Teklifini Reddetti

domenec torrent

Burak Elmas; bilhassa Sivasspor maçının kaybedilmesi ile beraber Domenec Torrent hakkındaki kesin kararını verdi. Başakşehir maçı öncesinde Torrent ile görüştü. Orta yolu bulmaya çalıştı. Fakat, görüşmelerden herhangi bir sonuç alınamadı. İspanyol teknik adamın Başakşehir maçının ardından yapmış olduğu açıklamalar Burak Elmas’ı kızdırdı. Bu yüzden, Torrent ile bir kez daha görüşmeye karar verildi.

1962 doğumlu teknik adamın Galatasaray ile bir sezon daha sözleşmesi bulunuyor. Torrent; hem kendisinin hem de ekibinin 2022 – 2023 sezonuna ait ücretini almadan bir yere gitmek istemiyor. Burak Elmas; paranın bir kısmını ödemeyi teklif etti. Fakat, Torrent bu teklifi de kesin bir dille geri çevirdi.

Başkan Adayları Torrent ile Çalışmayı Düşünmüyor

Galatasaray’ın başkanlık seçimi 11 Haziran 2022 günü gerçekleştirilecek. Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu; güncel tarih itibariyle başkanlığa aday olan isimler! Her iki ismin de Domenec Torrent ile çalışmak istemediği biliniyor. Eşref Hamamcıoğlu; seçilmesi halinde takımın başına Rudi Garcia’yı getirmeyi planlıyor. Son olarak, Fransa’nın Olimpik Lyon takımını çalıştıran Garcia’nın Galatasaray’ın maçlarını izlemeye ve analiz etmeye başladığı söyleniyor.

Bir diğer başkan adayı Metin Öztürk’ün aklında Okan Buruk var. Başakşehir’i şampiyon yapan Buruk; sarı kırmızılı takımın taraftarlarının da en çok istediği isim! Sonuç olarak, Torrent; yeni başkan kim olursa olsun önümüzdeki sezon Galatasaray’ın başında olmayacak.

Torrent’in Başarısızlığı Dikkat Çekiyor

Burak Elmas; 8 Ocak 2022 tarihinde oynanan ve Galatasaray’ın 1-0 kaybettiği Giresunspor maçının ardından Fatih Terim ile yolları ayırdı. Elmas’ın uzun süreden bu yana Domenec Torrent ile görüştüğü biliniyordu. İspanyol teknik adam; kısa süre içerisinde Galatasaray’ın başına geçti. Ancak, ilk üç maçından da hüsranla ayrıldı. Sırasıyla Hatayspor’a, Kasımpaşa’ya ve Trabzonspor’a yenildi.

Domenec Torrent; Ocak ayından bu yana takımın başında 18 resmi maça çıktı. Bu maçların yalnızca altısını kazanabildi. Dört beraberlik ve sekiz yenilgi ile ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Galatasaray; güncel tarih itibariyle, ligin 13. sırasında bulunuyor.