Dimitrios Pelkas Geri Dönüyor

2020/2021 sezonunda bireysel anlamda çok istikrarsız oyunculardan oluşan bir kadrosu olan Fenerbahçe’de olumlu anlamda performans gösteren oyunculardan birisi Dimitrios Pelkas idi.

Geçtiğimiz sezonun başında PAOK takımından transfer edilen Yunan oyuncu, sorumluluk alması, hücum konusunda takımın gol yükünü üstlenmesi ve kritik maçlarda gösterdiği performansla taraftarın da öne çıkardığı oyunculardan biri olmuştu. Yıldız oyuncu, 2021/2022 sezonu başlamadan 3 gün önce omzundan bir sakatlık yaşadığı için 1 aydır sahalardan uzaktı.

Pelkas’ın Fenerbahçe İçin Önemi

Hücuma kattığı dinamizm, gole olan yakınlığı ve oyun anlayışı ile Dimitrios Pelkas Vitor Pereira’nın oldukça önemli bir kozu olacak. Geçen sezon ligde çıktığı 32 maçta 7 gol 8 asist olmak üzere direk olarak 15 gole katkıda bulunan Pelkas, bu sayede Fenerbahçe’nin şampiyonluk yarışında devam edebilmesinde önemli rol oynamıştı.

Genel anlamıyla 10 numara pozisyonunda performans gösteren Pelkas, Fenerbahçe’nin bu mevkide geniş bir rotasyonu olması nedeniyle sol kanatta da sık sık ter dökmüş ve delici bir kanat forvet gibi katkıda bulunmuştu.

Değinildiği gibi 2021/2022 sezonunun başlangıcından 3 gün önce omzundan sakatlık yaşayan oyuncu taraftarlar ve teknik ekip tarafından uzun bir zamandır bekleniyordu. Beklenen müjde geldi ve Dimitrios Pelkas, 16 Eylül 2021’de oynanacak Eintracht Frankfurt maçının kadrosuna alınarak kafileyle birlikte Almanya’ya gitti.

Pelkas’ın Performansı

Eintracht Frankfurt karşısında muhtemelen sonradan oyuna girecek olan Pelkas’ın Fenerbahçe’ye kattıkları oldukça önemli. Hücum hattında akışkanlık ve genel olarak da tempoya dayalı bir oyun oynayan Fenerbahçe’de Pelkas bu beklentileri karşılayabilecek bir oyuncu.

Hem 10 numara hem de sol kanat olarak performans veren Pelkas aynı zamanda rakibe baskıda da Fenerbahçe’de geçen sezon önemli işler yapmıştı. 2020/2021 sezonunda Dimitrios Pelkas’ın gole direk katkı yaptığı 12 maçtan sadece birinde puan kaybı yaşayan Fenerbahçe’de bu istatistik oyuncunun hücum adına ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Trabzonspor ve Alanyaspor maçında attığı gollerle takımına maçı kazandıran oyuncunun bu iki önemli rakip karşısında kilidi çözen adam olan Pelkas’ın da dönmesi Avrupa Ligi gibi oyunun zaman zaman kilitlendiği bir arenada Vitor Pereira’nın elini oldukça güçlendirmiş olacak.