Diagne ve Mohamed 11’e Dönüyor

Süper ligin 8.haftasında Rize’den kritik bir 3 puanla dönen Galatasaray, forvette yeni bir planlama yapıyor. Rizespor karşısında Mostafa Mohamed ve Diagne’nin istekli oyunu Fatih Terim’i memnun etti.

Halil’den vazgeçmek istemeyen tecrübeli çalıştırıcı, formasyonda değişikliğe gidecek.

Terim Halil’den Vazgeçmek İstemiyor

Sezon başında performanslarıyla eleştiri toplayan Diagne ve Mostafa Mohamed, son maçlardaki istekli oyunlarıyla birlikte Fatih Terim’den tam not aldılar. Diagne ve Mohamed’in performanslarından sonra tecrübeli çalıştırıcı, formasyonda değişikliğe gideceğinin sinyalini verdi.

Rizespor maçında presçi yapısıyla takımını rahatlatan Mostafa Mohamed, attığı iki gol ile güzel oyununu süslemeyi başardı. Adrenalini yüksek olan maçta son dakikalarda oyuna giren ve takımın gol umudu olmayı başaran Diagne, yaptığı asistle hem taraftarı hem de Fatih Terim’i memnun etmeyi başardı.

Yaptığı asistte, güçlü fiziğini kullanarak mükemmel bir dripling yapan Senegalli golcü, Terim’in kafasını karıştırmayı başardı. Maçtan sonraki demeçlerinde bu konuya değinen Tecrübeli teknik adam, formasyon değişikliğine gidebileceğini Halil ile Diagne veya Mohamed’i birlikte oynatabileceğini söyleyerek bunun sinyalini verdi.

Halil’in Yanına Diagne Veya Mohamed

Rizespor’a karşı oyunun sıkışmasıyla birlikte Halil Dervişoğlu’nu sahaya süren Terim, oyuncusundan tam verim aldı. Ceza sahası dışında şut tehdidi yaratan Genç golcü, dar alanda adam eksilterek net pozisyonlara girmeyi başarmıştı.

Halil’in bu özelliğinden vazgeçmek istemeyen Tecrübeli teknik adam, Mohammed’in presçi oyununu deplasmanlarda Diagne’nin golcülüğünü ise içerde oynanacak maçlarda kullanmak istiyor. Genç oyuncuyu asıl santrafor mevkisinden yardımcı forvete çekmek isteyen Terim, Diagne veya Mohamed’i hedef santrafor yapmak istiyor. 4-4-2 formasyonuna dönmek isteyen İmparator, Milli arada bunun üzerine çalışacağı öğrenildi.

Milli aradan sonra yoğun bir maç temposuna girecek olan Sarı kırmızılılarda Teknik heyet, her iki oyuncuyu da hazırlamak ve bu maçlarda dönüşümlü olarak oynatarak tam verim almak istiyor.

Milli aradan sonra Konyaspor ile Türk Telekom Stadında karşılaşacak olan Sarı kırmızılılarda Halil’in yanında Diagne ile başlanması planlanıyor. Konyaspor’un savunma direncini Diagne’nin yaratacağı boşluklarla bozmak isteyen Terim, Halil’i de ikinci bir forvet olarak kullanacak.

Avrupa maçlarında ve deplasmanlarda ise Mohamed’in presinden faydalanmak isteyen Terim, Lokomotif Moskova maçında Mısırlı golcü ile başlamayı planlıyor.