Devler Çağlar’ın Peşinde

Altınordu formasıyla gösterdiği gelişimden sonra Almanya temsilcilerinden Freiburg’a transfer olan Çağlar Söyüncü, burada gösterdiği iyi performansın sonucunda İngiltere’nin önde gelen ekiplerinden Leicester City’nin yolunu tutmuştu.

Milli oyuncu 4’üncü sezonunu geçirdiği takımının en önemli oyuncularından biri haline gelirken, gösterdiği performans ve kaydettiği gelişimle Avrupa’nın dev takımlarını da peşine taktı.

Basında yer alan iddialara göre Arsenal, Real Madrid, Paris Saint Germain ve Manchester City gibi devler, Çağlar Söyüncü’yü transfer etmenin planlarını yapıyor.

Leicester Savunmasının Lideri Çağlar Söyüncü

2014/2015 sezonunda Altınordu kadrosuna katılan ve burada 2 sezon forma giyen Çağlar Söyüncü, 2016/2017 sezonunun başında 8 milyon Euro bonservis bedeliyle Freiburg’a transfer olmuştu.

Freiburg’da da tıpkı Altınordu’da olduğu gibi 2 sezon geçiren Çağlar’a Leicester City talip olmuş ve milli oyuncuyu 21 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. O günden bu yana Leicester City savunmasının en önemli oyuncularından birisi olmayı başaran Çağlar Söyüncü ile alakalı birçok transfer haberi basının gündeminde yer alıyor.

Leicester City taraftarlarının en çok sevdiği oyunculardan biri olan ve adına besteler yapılan Çağlar Söyüncü, gösterdiği performansla Türkiye’nin en değerli oyuncusu olmayı da başardı. Transfermarkt’a göre 45 milyon Euro piyasa değeri bulunan milli oyuncu, Avrupa’nın pek çok devinin de yakın takibinde.

Bu sezon yaz transfer döneminde Paris Saint Germain’in talip olduğu Çağlar’ın transferi gerçekleşmemiş, Çağlar’ın Manchester City veya Real Madrid’den birinde forma giymek istediği iddia edilmişti. Leicester City’nin iyi bir gelir elde etmeyi beklediği Çağlar Söyüncü’nün devre arasında kulüpten ayrılabileceği ifade ediliyor. Çağlar, İngiliz temsilcisiyle 98 maça çıkarken 3 gol ve 1 asist yapmayı başardı.

Leicester En Az 60 Milyon Euro İstiyor

Çağlar’ın devre arasında transfer olma ihtimalinin artmasıyla birlikte oyuncuya artan ilgi, Leicester City’i memnun ediyor. 21 milyon Euro’ya kadroya kattığı oyuncusundan iyi bir kar elde etmeyi isteyen Leicester City, kapıyı 60 milyon Euro’dan açıyor.

Savunmanın belkemiği haline gelen ve Harry Maguire’nin Manchester United’a transferi sonrasında boşalan pozisyonu layıkıyla dolduran Çağlar Söyüncü’ye duyulan sevgi ve oyuncunun iyi bir transfer yapabilmesi ihtimalini göz önünde bulundurarak mümkün olan en iyi fiyata oyuncuyu göndermek isteyen Leicester City’nin bu transferde muhataplarının Real Madrid, Manchester City, Paris Saint Germain gibi takımlar olması da isteğinin gerçekleşmesi yolunda avantajını arttırıyor.

Her biri birbirinden varlıklı takımların talip olduğu Çağlar Söyüncü’nün gönlü ise belirtildiği gibi Manchester City ve Real Madrid’den yana atıyor. Manchester City, özellikle Pep Guardiola yönetiminde savunma hattına yaptığı pahalı harcamalarla öne çıkarken, Real Madrid’in kaptanı Sergio Ramos’tan boşalan pozisyonu Çağlar ile doldurması ülkemiz adına gurur verici olabilir.

Transfer ne zaman ve hangi kulüp adına gerçekleşir bilinmez ama Çağlar’ı ileriki zamanlarda Avrupa devlerinden birinde görmemiz çok yüksek bir ihtimal.