Dev Maçta Gol Çıkmadı Cengiz Ön Plana Çıktı

Fransa’nın en büyük maçı olarak tanımlanan Le Classqiue’te Marsilya ile Paris Saint-Germain karşı karşıya geldi. Birçok olaya sahne olan maç, 0-0’lık beraberlikle sona erdi. Marsilya’nın ateşli taraftarı, maçın birkaç kez durmasına neden oldu.

Paris Saint-Germain karşısında çok iyi bir performans gösteren milli oyuncumuz Cengiz Ünder, Paris Saint-Germain’in dünyaca ünlü sağ beki Achraf Hakimi’nin kırmızı kartla oyundan atılmasına neden oldu.

Bu skorun ardından Paris Saint-Germain, 28 puanla liderliğini sürdürürken Marsilya da puanını 18’e yükseltti ve 5. Sırada yer aldı.

Cengiz Maçın En İyilerindendi

Milli takımımızın önemli oyuncusu Cengiz Ünder, Paris Saint-Germain maçına ilk 11’de başladı. Paris Saint-Germain karşısında çok iyi bir performans gösteren Cengiz Ünder, skora katkı yapamasa da verimli bir performans sergiledi.

Paris Saint-Germain’in sağ beki Achraf Hakimi, maçın 57. Dakikasında ceza sahasına girmek üzere olan Cengiz Ünder’i çekip düşürdü. Yapılan VAR incelemesi sonucunda Achraf Hakimi kırmızı kartla oyundan atıldı ve Cengiz Ünder, rakibin 10 kişi kalmasını sağlamış oldu. Maça ilk 11’de başlayan Cengiz Ünder, maçın 78. Dakikasında yerini Gerson’a bıraktı.

Marsilya Taraftarı Her Zamanki Gibi

Marsilya’nın evi Velodrome’da oynanan maçta Marsilya’nın ateşli taraftarı da maça damga vurmayı başardı. Paris Saint-Germainli oyunculara yabancı madde atan ve stadyuma meşale sokan taraftarlar nedeniyle oyun birkaç kez durdu. Stadyumdaki güvenlik görevlilieri de yabancı maddelere karşı Paris Saint-Germainli oyuncuları korumaya çalıştı.

Marsilya-Paris Saint-Germain maçının 72. Dakikasında çok ilginç bir olay yaşandı. Marsilyalı bir taraftar, sahaya girdi ve Paris Saint-Germain’in dünya yıldızı Lionel Messi ile geliştirdiği atağı kesti. Bu olaydan sonra maç durdu ve taraftar dışarı çıkartıldı.

VAR Maça Damga Vurdu

Maça damgasını vuran bir başka olay da VAR oldu. Önce Paris Saint-Germain, sonra da Marsilya maçta gol bulmayı başardı ancak iki gol de VAR incelemesi sonucunda ofsayt nedeniyle iptal edildi. Video yardımcı hakem, maçı etkileyecek bir karara daha sebep oldu.

Paris Saint-Germainli Achraf Hakimi de VAR incelemesi sonucunda kırmızı kart gördü ve oyundan atıldı.

Her Maçta Olay

Maçın en dikkat çeken olayı ise Marsilya taraftarının çıkardığı olaylardı. Marsilya taraftarı, UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan Galatasaray maçında da benzer olaylara sebep olmuştu. Velodrome’da oynanan her maçta çok ateşli bir görüntü veren Marsilya taraftarı, Paris Saint-Germain karşısında da birçok olaya sebep oldu.

Paris Saint-Germain maçında sürekli rakip oyunculara yabancı madde atan Marsilya taraftarı, stadyuma soktuğu meşaleleri de sahaya gönderdi. Meşalelerden yayılan duman nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi sonucunda oyun birkaç kez durdu.

Marsilyalı taraftarlar, Paris Saint-Germain’in atağını da kesti. Maçın 72. Dakikasında Paris Saint-Germain’in Messi ile geliştirdiği atak, sahaya giren ve topun önünde duran bir taraftar tarafından kesildi. Hakem, bu olayın üzerine de oyunu durdurdu, ancak daha sonra devam eden maç tamamlandı.