DEV KULÜPLER HAALAND İÇİN ÇILDIRMIŞ DURUMDALAR

Dünyaca ünlü yıldız isim 21 yaşında ki Norveçli golcü Erling Haaland için dev kulüpler çıldırmış durumdalar.

Alman ekibi B. Dortmund’ un 21 yaşında ki Norveçli golcü ErlingHaaland’ ın gelecek ile ilgili dedikodular hız kesmeden devam ediyor.

Her transfer döneminde gündeme gelen 21 yaşında ki Norveçli golcü ErlingHaaland devre arası transfer döneminin de yaklaştığı günler de yeniden transfer de gündem deki oyuncularından birisi oldu.

Alman basının da Bild’ in haberlerine göre Alman ekibi B. Dortmund’ un 21 yaşında ki Norveçli golcü ErlingHaaland için serbest kalma maddesini vermeye hazır Avrupa ‘da 3 kulübünün olduğunu ortaya çıktı.

Alman ekibi B. Dortmund’ un 21 yaşında ki Norveçli golcü ErlingHaaland ‘ın takımın da ki son sözleşmesine göre serbest kalma maddesi 76 Milyon Euro olarak belirlenmiş durumda.

Çıkan transfer haberleri sonrasında 21 yaşında ki Norveçli golcü ErlingHaaland’ ın bu serbest kalma maddesini vere bilecek 3 kulüp ise İspanyol devi Real Madrid, İngiltere Premier lig devleri Manchester City ve Manchester Utd genç oyuncunun peşindeler.

HAALAND GENÇ OYUNCU İÇİN TRANSFER SÖYLENTİLERİ NE DURUMDA?

Alman ekibi B. Dortmund’ un 21 yaşında ki Norveçli golcü Erling Haaland’ ın76 Milyon Euro olarak belirlenen serbest kalma maddesi sonrasında Avrupa devi takımların transfer listesine girmiş durumda.

Her sezon ismi dev kulüpler ile geçen yıldız isim Erling Haaland yaz transfer döneminde ciddi olarak İspanyol devi Real Madrid ve İngiliz ekibi Manchester City ile beraber anılmış ancak genç oyuncu Alman devi B. Dortmund’da kalmıştı.

21 yaşında ki Norveçli golcü Erling Haaland 2020 yılında Alman devi B. Dortmund’ a RB Salzburg’ dan 20 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna katmışlardı.

Transfer söylentileri güçlenene Erling Haaland için, İspanyol devi Real Madrid, İngiltere Premier lig devleri Manchester City ve Manchester Utd devre arası olmaz ise sezon sonun da Avrupa’ da büyük takımlardan birisine transfer olması beklenen oyuncu için İspanyol ekibi Real Madrid daha ağır bastığı söyleniyor. 21 yaşında ki Norveçli golcü Erling Haaland ‘ın İspanya La liga ‘ da daha etkili olacağını düşünenlerden yanayım.

İspanya devi Real Madrid’ e transfer olması halinde kariyerinin de en çok golünü attığı sezonu İspanyol ekibinde yaşayacaktır.

HAALAND DORTMUND FORMASI İLE NELER YAPTI

21 yaşında ki Norveçli golcü ErlingHaaland Alman ekibi B. Dortmund ‘ da 75 maça çıktı ve 76 gol kaydetti.

Bu sezon ise Bundesliga‘ da 11 lig maçında 13 gol atan gen oyuncu 5 de asist katkısı sağlamış durumda. Şampiyonlar liginde ise 3 maçta forma giyen golcü isim 3 gol kaydetti.