Demir Grup Sivasspor Tur Atlayan İsim Oldu; 1-0

UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Demir Grup Sivasspor fırtınası esti. Moldova ekibi Petrocub ile rövanş maçı için karşı karşıya gelen Sivasspor ekibi, sahadan 1-0 galibiyet ile ayrıldı ve bir üst tura atlayan isim oldu. Moldova ekibiyle ilk maçında da aynı skoru elde edip zafere ulaşan Demir Grup, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. Ön Eleme Turu’na çıkmaya hak kazandılar.

3. Ön Eleme Turu’nda Sivasspor’un karşısına çıkacak olan ekip Dinamo Batum olacak iken Dinamo Batum ekibi Bate Borisov ekibini mağlup ederek tur atlamayı başardı. Temsilcimiz Demir Grup Sivasspor ilk maçına 5 Ağustos tarihinde çıkacak, rövanş karşılaşması ise 12 Ağustos’ta Sivas’ta olacak.

Demir Grup Sivasspor – Petrocub Karşılaşma Detayları

Sivasspor’un ikinci kez zafer kazandığı rövanş maçında tek gol sesi duyuldu ve o gol sesi de 65. Dakikada Kayode’den geldi. İlk karşılaşmasında da aynı skorla zafer elde eden Sivasspor ekibi, Koray Altınay ile 77. Dakikada sarı kart görürken Moldova ekibi 3 sarı kart gördü. 10. Dakikada Sandu’ya, 77. Dakikada Bogaciuc’a ve 82. Dakikada Sergiu Platica’ya giden sarı kartlar Moldova ekibine zor anlar yaşattı.

Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleşen nefes kesen karşılaşmanın hakemliklerini Kirill Levnikov, Egor Bolkhovitin ve Andrei Vereteshkin üstlendi. Diğer taraftan korona virüs kapsamında seyircisiz oynanan maçlara son verildi. Tedbirler elden bırakılmadı ve yarı kapasiteli seyirci ile maçın heyecanı arttırıldı. Yaklaşık 12 bine yakın Sivasspor taraftarı tribünleri doldururken tezahüratlar ile fırtına estirildi.

Demir Grup Sivasspor – Petrocub Karşılaşma Kadroları

Nefesleri kesen ve Sivasspor’un evinde yapılan UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu rövanş maçında formasını terleten isimler ise şu şekildeydi;

Demir Grup Sivasspor: Ali Şaşal Vural, Caner Osmanpaşa, Uğur Çiftçi, Henrique (Dk. 84 James), Felix (Dk. 62 Altınay), Kayode (Dk. 89 Ziya Erdal), Ahmet Oğuz, Goutas, Hakan Arslan, Fajr, Sefa Yılmaz (Dk. 62 Yatabare)

Petrocub: Meira, Potirniche, Jardan, Revenco, Cotogoi (Dk. 71 Gulceac), Iosipoi (Dk. 8 Sandu), Rozgoniuc (Dk. 84 Douanla), Sergiu Platica, Bogaciuc, Mihail Platica, Ambros (Dk. 82 Vlas)