Cyle Larin’e Talip Var

Beşiktaş’ın başarılı kanat oyuncusu Cyle Larin’in talipleri artıyor. Beşiktaş Yönetimi ile sözleşme konusunda anlaşmazlık yaşadığı bilinen Larin’e İspanya, Fransa gibi Avrupa ülkelerinin takımlarından taliplerin olduğu bilinirken ve sözleşmesinin sezon sonu bitiyor olması nedeniyle daha fazla talibin de ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Beşiktaş’ın 2020/2021 sezonunda aldığı zorlu şampiyonlukta en çok katkısı bulunan isimlerden birisi kuşkusuz Cyle Larin.

Larin’in Belirsiz Geleceği

Kanadalı kanat forvet, sezon başında kimsenin aklından dahi geçiremeyeceği rüya gibi bir performans gösterdi ve attığı 19 gol ve yaptığı 6 asistle takımının hücum yükünü sırtladı. Yaptığı bu katkı nedeniyle daha iyi bir maaşı hak ettiğini düşünen Larin’in yönetimin yaptığı sözleşme tekliflerini kabul etmediği ve takımda en çok kazanan arkadaşlarına yakın bir ücreti talep ettiği belirtiliyor.

Transfermarkt’a göre 11 milyon Euro piyasa değeri bulunan Larin’in bu belirsiz durumu ise Beşiktaş yönetiminin başını ağrıtıyor. 25 yaşındaki kanat forveti bedelsiz bir şekilde göndermek istemeyen ve oyuncunun Beşiktaş’a olan sevgisini bilen yönetim, sıkı bir çalışmayla oyuncusuyla anlaşmayı hedefliyor.

Beşiktaş formasını Ocak 2018 tarihinden beri giyen Kanadalı oyuncu, kulübe yaptığı katkıyla birlikte ülkesinin formasını giydiği maçlarda da çok önemli katkılarda bulunmuş ve bu performans onun iyice mercek altına alınmasını sağlamıştı.

Betis ve Lyon Talip

Önceliğinin Beşiktaş olduğunu ancak istediği teklifler gelmezse diğer takımlarla görüşebileceğini ifade eden Larin’e İspanya temsilcisi Real Betis ve Fransa temsilcisi Olympique Lyon’un ilgisinin yoğun olduğu ifade ediliyor. 1.88 boyu ve güçlü yapısıyla öne çıkan Cyle Larin, geçen sezon attığı goller kadar takım savunmasına yaptığı katkıyla da dikkat çekmişti.

Çok çalışkan ve yorulmak bilmeyen bir yapısı olan Larin’in ayrıca topsuz koşuları ve oyun bilgisinin de geliştiği düşünülünce kendisine taliplerin artacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Kanada Milli Takımı’nda da başarılı performansını devam ettiren oyuncunun sezon sonuna kadar Beşiktaş ile anlaşamaması durumunda talipleri çeşitlenebilir.

Bu sezon Beşiktaş formasını 6 resmi maçta giyen Larin, bu maçlarda takımına 1 gol ve 1 asitlik katkıda bulunmuştu.