Cyle Larin Sözleşmeyi Kabul Etmiyor

Beşiktaş’ın Kanadalı yıldızı Cyle Larin, 2020/2021 sezonunda gösterdiği şahane performansla takımının şampiyonluğa ulaşmasında önemli rol oynamıştı. Beşiktaş’a geldiği ilk dönemden bu yana çok ciddi bir gelişim gösteren ve ligin en değerli oyuncularından biri haline gelen Cyle Larin ile alakalı olarak bugünlerde bir sözleşme krizi yaşanıyor.

Kanadalı oyuncu sezon sonunda bitecek sözleşmesiyle alakalı olarak Beşiktaş yönetimi ile birkaç kez masaya oturmuş ancak maaş konusuyla alakalı aradaki farktan kaynaklı olarak Larin anlaşmaya yanaşmamıştı.

Basına yansıyan son haberlere göre Cyle Larin’e yaptığı teklifi yenileyen Beşiktaş’ın bu teklifi de oyuncu tarafından kabul edilmedi ve sözleşme görüşmeleri durma noktasına geldi.

Beşiktaş’ın Tavrı Net

Geçen sezon gösterdiği ekstra performansla şampiyonluğa ulaşan ve bu sezon için oldukça iddialı bir kadro kuran Beşiktaş’ta yıldız olsun olmasın oyunculara verilecek maaşlarda bir denge gözetiliyor.

Geçmiş dönemlerde yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle haciz edilme noktasına gelen ve “Feda” ve “Bırakmam Seni” gibi kampanyalar uygulayarak ekonomisini toparlamayı deneyen Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi başkanlığı liderliğindeki yönetim tekrar olumsuz bir tabloyla karşı karşıya kalmak istemiyor.

2020/2021 sezonunda sözleşmesi biten ve Beşiktaş ile yaptığı sözleşme görüşmelerinde önerilen maaşı kabul etmeyen Dorukhan Toköz ile de yollarını ayıran Beşiktaş’ın bu gibi durumlar karşısında net bir tavrı bulunuyor.

Yaptığı açıklamalarda sık sık Beşiktaş’tan ayrılan oyuncuların sonraki kulüplerinde mutsuz olduğunu ifade eden başkan Ahmet Nur Çebi, tekliflerini kabul eden oyuncularla anlaşmaktan memnun olacaklarını belirtmiş ve anlaşamadıkları oyunculara da başarılar dilediklerini aktarmıştı.

Böylesi bir tutum içerisinde ne Beşiktaş’tan önce ne de Beşiktaş’taki ilk birkaç sezonunda parlak bir performans gösteremeyen Cyle Larin’in istediği maaşları vermeye yanaşmayan Beşiktaş, Kanadalı oyuncusunun kendi tekliflerini kabul etmemesi durumunda oyuncudan bedelsiz vazgeçmek durumunda kalacak.

Bununla birlikte Ahmet Nur Çebi’nin de Beşiktaş’ta görmeye devam etmek istediği Cyle Larin’in maaş konusundaki bu tavrından rahatsız olduğu ve sinirlendiği, bu nedenle de oyuncuya kararını değiştirene kadar yeni bir sözleşme teklifi yapmama kararı aldığı ifade ediliyor.

Cyle Larin’e en son 1 milyon 750 bin Euro maaş üzerinden 3 senelik sözleşme teklifi yapılmış ancak oyuncu bu teklifi kabul etmemişti.

Cyle Larin’in Beklentisi Yüksek

Gösterdiği performansla birlikte maaşının yükseltilmesini talep eden Cyle Larin’in bu isteği kulübü tarafından da normal karşılanıyor. Ancak bununla birlikte Cyle Larin’in Beşiktaş’tan talep ettiği iddia edilen maaş ise Beşiktaş’ın oturtmaya çalıştığı mali dengeye pek uygun gözükmüyor.

Basına yansıyan haberlere göre yıllık 2.5 milyon Euro maaş talebi olan Cyle Larin’e Beşiktaş’ın bu parayı vermesi pek mümkün değil. Takımda şu an en çok kazanan oyuncuları olan Michy Batshuayi 3 milyon 165 bin Euro, Domagoj Vida ve Alex Teixeira 3 milyon Euro ve Miralem Pjanic 2 milyon 750 bin Euro ücret kazanırken Batshuayi ve Pjanic’in opsiyonsuz biçimde kiralandığı ve Domagoj Vida’nın da maaşında indirime gitmesinin istendiği ortada.

Bununla birlikte ismi geçen oyuncularının tamamının büyük kariyerler olduğunu hatırlamakta fayda var. Sonuç olarak, Cyle Larin eğer Beşiktaş’ın teklifini kabul etmezse anlaşmanın olması pek mümkün gözükmüyor.