Cyle Larin

Cyle Larin İçin Kulüpler Seferber Oldu

Gelecek sezon için transfer hazırlığı yapan spor kulüplerinden biri de 4 büyüklerden biri olan Beşiktaş oldu. Daha sağlam bir kadro kurmak isteyen tecrübeli Teknik Direktör Sergen Yalçın, önümüzdeki sezona şampiyon olmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Siyah beyazlı takımda forma terleten Kanadalı sporcu Cyle Larin, sezon başında kiralık olarak Belçika ekibi Zulte Waregem ekibine dahil olmuştu. Başarılı sporcu sahadaki üstün performansı ile de Alman ekiplerin dikkatini çekti.  

Bonservisi Beşiktaş yönetiminde bulunan futbolcunun, Alman takımına katılacağı netleşirse kira sözleşmesinde 2.5 milyon Euro değerindeki opsiyonu kullanılmış olacak ve ardından da satışı gerçekleşecek.  

Kulüp Kendi Rekorunu Kırabilir  

Belçika ekibi olan Zulte Waregen de bu dönemde sezon başında siyah beyazlı takımdan kiralık olarak kadrosuna dahil ettiği Cyle Larin için bonservis ödeme hazırlıklarına girdi. Oyuncunun performasından memnun kalan ekip, takımına temelli olarak Larin’i dahil etmenin planlarını yapıyor.  

Öte yandan kira sözleşmesinde bulunan 2.5 milyon Euro değerindeki opsiyonun kullanılma hususunda ise Belçika ekibinde kararsızlık durumunun yaşandığı öğrenildi. Başarılı sporcunun satılabilme konusunda ise yönetimin kendini garantiye alma durumunda opsiyonun kullanılmasına karar verildi.  

Larin’in opsiyonu ise 15 Haziran gününe kadar devam ediyor. 2. 5 milyon Euro karşılığında da Zulte Waregem’in kadrosuna dahil etmesi sonucunda, kulüp kendi rekorunu da kırmış olacak.

Güncel Yazılar